FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Okul öncesi dönem çocuklarının mektubu ellerini hazırlayın

harfi için ellerinizi hazırlayın - Çocuğun öğrenmede zorunlu bir adımdır. Birçok deneyimsiz ebeveynler nerede hazırlık aşamasını başlatmak için bilmiyorum. Bu bağlamda, eğitim genellikle çocukla kavga biter. Sonuç olarak, öğrenmek için bir isteksizlik vardır. Gelecekte, bu çocukların eğitim kurumunda güvensiz hissediyorum. Çoğu zaman, onlar düşük akademik performans ve özensiz el yazısı var. Bu makale veliler düzgün harfine çocuğu nasıl hazırlanacağını anlamamızı sağlayan bilgiler içerir.

Özel oyuncaklar

Harf - Çocukların beceri öğrenmek için zordur. her çocuğun olamaz hemen Usta. harfi için ellerinizi hazırlayın - sistematik eğitime geçmiş olması gerekir en karmaşık süreçlerden birini. harfleri yazma ekip çalışması el ve vücudu gerektirir. Küçük çocuklarda ince motor becerileri yetersiz düzeyde geliştirdi. Bu dönemde kol kasları hala zayıftır. Onu öğretmek için değil, mektuba genç çocuk hazırlamak için önemlidir. Çocukların uygulamalı deneyim elde etmek için izin koşulları yaratmalıdır.

Nerede harfine kollar hazırlanmasını başlamalıdır? 3 yıl - bu eğitimin birinci aşamasını başlatmak için en iyi yaş var. Bugün, kolayca mektup yazmak için çocuğunuzu hazırlamak hangi aracılığıyla oyuncak bir çok vardır. Üç yaşına geldiğinde, çocuklar kötü uzayda odaklı olup, kelimelerle çalışma onlara uygun değildir. oyuncak eğlenceli ve ilginç yeni beceriler öğrenmesine olanak nedeni budur.

yazılı bir whirligig için çocuğunuzu hazırlamak yardımcı oyuncakların biri. Ona her işareti, ama onun olumlu nitelikleri sayesinde, herkes için değil bilinmektedir. Bu sayede oyuncağa, daha fazla yakalama teknikleri öğrenebilir. Aşağı ve yukarı ellerin Hareketi, onları takviye. yuloy bir çocuk toplantı yaparken nasıl oyuncak bütün el dönmeye ona öğretmeniz gerekir. Bu gerginlik ve aynı konumda tutmak gerekecektir. Zamanla, çocuk üç parmakla oyuncak dönmeye öğretilmelidir. Çocukların hareket sürecini hayran çünkü her zaman yuloy etkili olan eğitim,. Düşük maliyetli - Başka bir artı bir oyuncak.

Tüm oyuncak top tanınmış. Aynı zamanda düşük maliyet ve verimliliğe sahiptir. Yuloy oldukça benzer. Bununla birlikte, üç parmak tutamağı tutarken, bir el, keskin dairevi bir hareket dönmesini gerçekleştirmek gereklidir. İplik üst farklı boyutlarda olabilir. En küçük modeller çikolata bulunabilir bir sürprizle yumurta. Böyle bir oyuncakla harfi için ellerinizi hazırlayın daha etkilidir. Ancak, bunu açığa çıkarmak amacıyla, belli bir beceri ve maharet gerektirir. büyük etkinliği için, çocuk ebeveynleri veya arkadaşları ile yarışabilir. Böyle bir durumda, çocuklar için bu alışılmadık bir eğitim daha cazip olacaktır.

öğrenmede önemli rol müzik aletleri çalmak için. Örneğin, davul elin fleksör ve ekstansör kasları eğitir. çocukların parmakları hareket kabiliyetini artırmak için, klavyeler ve yaylı çalgılar için tercih vermek gereklidir. Bu balalayka, gitar, piyano ve benzeri sayılabilir.

Mozaik çok çocuk çekti. Nedeniyle parçaların küçük boyutu bu oyuncak ince üretir ellerin motor becerileri. desen ve grafik toplanması için sadece iki parmak kullanmak önemlidir.

parmak jimnastik

Mektuba okul öncesi elini hazırlanması - Belirli becerileri gerektirir öğrenme, önemli bir aşamadır. Parmak jimnastik yaşamın ilk günlerinden yapılabilir. Her gün egzersizleri yapmak önemlidir.

İlk olarak, parmakların bir masaj olmalıdır. Çocuk kendi başlarına egzersiz yapamaz, bu ebeveynler yardımcı olmalıdır. Parmaklarınızın ile başlamalıdır. Bu okşayarak, genelge ve hareket sürtünme yapmak gerekiyor. masaj süresi yaklaşık 2-3 dakikadır. Daha önce bir kalemle işten sonra yapılmalıdır. Bu masaj her yaştan çocuklar için yapılabilir. parmakların hareket kabiliyetinin artırılmasına Onun sayesinde,.

Çalışma sırasında çocuk birkaç dalga hareketleri bileklerini yapmalıdır. Bu nedenle, çocukların dinlenebilir ve yeni kuvvet öğretim yazmaya devam etmek. İşten sonra parmaklarını sallamak gerekir.

çocuklardan harflerin oluşumunun Özellikleri

Harf - çocuklar 3-7 yaş için beceri öğrenmek için oldukça zordur. Gelişmekte olan sinir sistemi ve kas sinir sistemi fizyolojisine göre birinci sınıf bir çocuk. Bu kriterlere göre, altı çocuğun bir yetişkin aşağı değildir. 5-6 yıl sonra, çalışmalara göre, çocuk refleks okuma ve yazma işlevlerini şartlandırmışlardır. Okul öncesi çağında, motor becerilerin oluşumunda konuşmanın rolü.

mektuba ellerini hazırlayın çeşitli aşamalardan ayrılmıştır. Okul Öncesi yaş geçici aşama olarak kabul edilir. çocuğunun sırasında grafik hareketlerle aşina ve grafik becerileri kazandırmak. Bu aşamada tam düzenlenmesi itibaren eğitim kurumunda ilk yazılı egzersiz başarısına doğrudan bağlıdır. Hayatın ilk yıllarından itibaren çocukların kağıt ve kalem ilgilenen olduğu bilinmektedir. anaokullarında sistematik grafik aktivitesi üzerine sınıfları düzenledi. Onları çocukların gelecekte ihtiyaç duyacakları grafik becerileri öğrenirler.

3 grup bilinen yazma becerileri:

  • Teknik - ofis malzemeleri kullanmak Amaçlanan yeteneği;
  • Grafik - düzgün harfleri, sayıları ve sesleri temsil yeteneği;
  • yazım - duymak ve doğru kelimeyi yazmaya yeteneği.

Çocuğun üzerinde yaptığı hareket eğitiminin başlangıç aşamalarını engelli kontrol eder. O tahtaya yazılan mektupta bakar ve zihinsel yapısını analiz eder. Zamanla, baş harf işareti bir model oluşturur ve dış yardım gereklidir.

Uzmanlar okuldan önce bir çocuk uzayda yönelim şehvetli deneyim kazanmak gerektiğini söylüyorlar. Onların hareketlerini ayarlamak gerekir. eğitim programı önceden geçirilecek mektup el nedeni budur. Bunun sayesinde çocuğun erken dönemlerinde ortaya çıkan zorluklardan kurtulur. Çocuklar kolayca temel bilgilere sahip, yazma usta olabilir. Bu çocuklar genellikle Kaligrafi olması.

Kapleterapiya - hazırlamak için harika bir yoldur

Basitçe mektuba eğitim kolu geçmektedir. 4-5 yaş, birçok veli göre - bu temel bilgi ve becerileri almak için en iyi bir yaş. Kapleterapiya - Bir çocuk sadece mektuba bir el hazırlamak olamaz, ama aynı zamanda çok yönlü ve yaratıcı bir kişi geliştirmek için bir yöntemdir.

Kapleterapiya - renkli damla çekmektedir. Bu hazırlık tekniğini kullanmak için önceden hazırlamak gerekir:

  • sulu boya;
  • kağıt;
  • peçeteler;
  • sünger,
  • apron;
  • pipet.

Her kap, belirli bir renk ile seyreltilmelidir. Renk paleti değişiyordu ve renkli edildi için arzu edilir. teknik bir çocuk için yeterli basittir. O kağıt çizim tasvir damla ile istenen renk ve pipet çevirmek için gereklidir.

Farklı renkler çocukların sevgi ile çalışmak. Bu aktivite sayesinde ilginç ve renkli çıkıyor. Boya dikkatle olacak ve tam bir damla uygulamak zorundadır. Çocuğun hareketleri daha koordineli hale geldiğinden Meslek etkilidir.

kapleterapii çocukların nedeniyle ince motor becerilerini geliştirmek. Zamanla, çocuk düzgün yazma eşyaları tutmak mümkün olacak. O kolayca öğretmenin görevi yerine getirmek ve belirli bir mektup yazabilir. Buna ek olarak, çocuk yaratıcı hayal gücünü geliştirmek kapleterapiya. Teknik ile çalışarak eğitim kurumunda öğrenmek gelecekteki öğrencilerin hazırlık durumu hakkında olumlu dinamiği olduğu bilinmektedir. Kapleterapiya olumlu benlik saygısı üzerindeki etki ve bakım koordinasyonu. Çocuklar her damlada güzel bir şey görmek öğrenirler.

yazılı hazırlık Dekoratif boyama

Sert eğitimi Bir çok harfine elleri sağlar. 4-5 yaşındaki çocuklar, belirli bir eğitim oturumu konsantre olamaz. Hazırlama çocuklar genellikle tatmin ve ilkokul sınıflarında öğretmenleri değildir. Bunlar çok çocuk ciddiye yazma öğrenmek savunuyorlar. Bu da yazma becerilerini elde etmek için, okul öncesi çağında elde edilecek temel bilgi yok olmasından kaynaklanmaktadır.

Bir anaokulu seçerken yaşlı grupta mektuba mevcut silah eğitimi olup olmadığını bilmek önemlidir. Ama önemli rol anne öğretim oynadığı unutma. Onlar da çocuklarının düzenli egzersiz yapmak gerekir. Herhangi bir durumda hatalar için istismar çocuk değil onlar olması önemlidir. Ebeveynler ve bakıcılar okul öğretmeninin sorumlulukları üstlenecek ve mektup yazmayı bir çocuk öğretmek olmamalıdır. Onların görevleri mektuba tam elin hazırlanmasını içermektedir. Çocuklar tür sınıflar eğlenceli ve kolay olması önemlidir.

Eğer bir çocuk hazırlamak sağlayan Etkili teknik dekoratif boyama olarak kabul edilir. Motor duyumlar ve ellerin ince motor becerilerinin gelişmesine yardımcı olur. Çizim desenler, çocuk çizgi çizmek için öğrenirler. noktalar, tire ve minör elementlerin Uygulama hareketlerini sınırlamak için öğretir. Sözler, sayı ve simge yazmak için çok gereklidir. Bazı elementler böylece harf, yani oval, kancalar, çubuklar ve fragmanlarının anımsatır. D.

Dekoratif boya bize diğer birçok öğrenme sorunları çözmek için izin verir. Bu zihinsel aktivite üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Bu dünyaya neşe ve diğer olumlu duyguların bir çocuk getirmenin verir. Nedeniyle dekoratif boyama çocuklara faaliyetlerinin sonucunu görmek. Onlar bunları analiz ve onlar için bir kullanım alanı bulmaktadır öğrenirler. Okulda mektuba Böyle bir eğitim kolu bir çocuk çokyönlü kimliğini yükseltmek için izin verir.

Montessori yönteminin yazma için hazırlık

Montessori çocuklara ders yöntemleri veliler arasında ilk popüler değil. Bu teknik sayesinde çocuğa becerileri çeşitli öğretmek mümkün kılar. Montessori tekniği genellikle eğitim ve okul öncesi kurumlarında buldular. Bugüne kadar da öğretmenler yalnızca bu teknoloji için çocuklarla çalışmak hangi kurumlar bulunmaktadır. Bu kurumlarda yüksek başarı vardır.

Ebeveynler genellikle eller mektuba eğitilmelidir nasıl farkında değiller. 5 yıl - Bu çocuklar genellikle tren ve okul için hazırlamak başlar çağı. Ancak mektubun hazırlanması çok daha erken başlamalıdır. Geç başlangıç öğrenme başarıyla asla bitmez.

O ilgilenen bir kalem ve kağıt önce Montessori çocuğa nedeniyle uzun yazmaya hazırlanabilirsiniz. Bunu yapmak için, evde kolayca yapılabilir birçok egzersizler vardır. Küçük yaşlardan itibaren, çocuk parçacığı üzerinde boncuk dizme ve kağıt dilimleme, ince motor becerileri eğitebilirsiniz. Montessori, el yıkama, lostra ve Tabloya göre - bu da yazma becerilerinin geliştirilmesi için eğitim kolunun bir türüdür. soldan sağa tüm hareketleri dairesel bir hareketle sağ eliyle yapılır, çünkü tesadüf değil. Kesinlikle de harflerin yazılı taşınıyor.

Montessori yönteminin harfine okul öncesi çocukların eğitim kolu temel egzersizleri ile başlar. Bu çerçeve pedleri ile bağlanır. Çocuk ilgili özel bir çerçeve ve sonra gölge elde edilen şekil kesmek gereklidir. Bu çalışma ile çocuklar düzgün yazma eşyaları tutun ve reçeteleri doldururken aynı hareketleri gerçekleştirmek için öğrenirler. çocuk rahatsızlık hisseder ve ilgiyle görevi gerçekleştirir değildir.

Yeterince Etkili Montessori yöntemi kaba alfabesidir. Sonuçta tahta kaba kağıt harflerin hatlarını yapıştırılmış olmasıdır. Bir çocuk Sağ elinin iki parmakla çevrelerindeki kesmek gerekir. Yetişkin böylece sesi gelen harfi söylemeye gerekir. Bu egzersiz etkin dokunsal, işitsel ve görsel bellek.

Montessori yönteminde harf (5-6 yıl) için ellerinizi hazırlayın çocuk kum veya irmik harfleri çizmek gerekir ki egzersiz içerir. Zamanla, tebeşir tahtası kullanabilirsiniz. Bir çok geç aşamada çocuklar kağıt üzerine kalemle yazmaya başlar. Montessori'de yöntem en etkili biri olduğuna inanılmaktadır. genellikle velilere ve öğretmenlere kullanıldığı nedeni budur. Bunun sayesinde de var ince motor becerilerinin geliştirilmesi. Montessori yönteminin harfi için ellerinizi hazırlayın birkaç ay sürer. Bu kolaylıkla bir çocuğa verilir. Eğitim 4-5 yıl olarak başlayabilir. bu yaştan önce hayatında elini eğitilmiş olabilir. Daha önce belirttiğimiz gibi, bu yıkama elleri ve yüzeyleri olabilir.

grafik Diktasyonları

Çocukların okula başlaması yazmaya öğrenmek. Ancak, bu bilginin yeterli değildir. O evde çalışma yapılması da önemlidir. nedeniyle Grafik Diktasyonları olabilir harf (6-7 yıl) için ellerinizi hazırlayın. Ebeveynler özel şablonlar ilerlemek gerekiyor. Onlar kitapçıda satın alınabilir ya da yazdırmak sonra bilgisayarda kendinizi hazırlamak, ve. Bir kafes bulunduğu noktada bir tabaka üzerinde. İlk satırı taşıyacak çocuğundan oldu. tabakanın alt kısmında özel bir tablodur. Yolun ve yön uzunluğu ne olmalı gösterir. Talimatların, çocuk hayvan veya herhangi bir nesnenin siluet çizmek mümkün olacak.

harf (6-7 yıl) için böyle bir eğitim kolu, hayal gücü gelişir. çocukta normal grafik dikte sayesinde dikkat, el ve mekansal hayal ince motor becerileri kurdu. Hücre çok ilginç ve faydalı üzerinde çizin. Çocuklar belirli bir desen şeklinde faaliyetlerinin sonuçlarını görmek isterler.

Reçete. Genel hazırlık faydaları

hazırlık grubunda harfi için ellerinizi hazırlayın genellikle özel bir tarifi egzersizler yoluyla gerçekleşir. Bu öğrenme yolu en yaygın olanıdır. Ancak, her reçete yüksek kalitesidir. Bu yazıda, çeşitli ders kitapları düşünün.

"İlk kelimeleri" ders kitabı yazarı N. V. Volodina olduğunu. Bu ev "Yusufçuk" yayınlayarak serbest bırakıldı. tarifi tasarımı çok parlak değildir. Aydınlık kapak okulöncesi rahatsız olabilir Ancak, öğretmenler, bir artı düşünün. eğitim daha etkili hale getirilebilir hangi ayette reçete önerileri, başında. Bu kılavuzun çeşitli sürümleri vardır. İlk baskısında çocuk en basit görevi gerçekleştirmek istedi. Zorluk kademeli olarak artar. Son baskısında çocuk kendi mektup yazmak zorunda kalacak olan işler vardır.

"Benim ilk kelime" sıradan bir notebook biçiminde düzenlenir. çocuk çalışma kitabında çalışmak öğrenir gibi bu bir artıdır. yayının maliyeti yaklaşık 50 ruble olduğunu.

"Benim ilk kelime" dezavantajlara sahiptir. Yayın yeterince ince kağıt farklıdır. Kısmen saydam plaka ve bu rahatsız edici okul öncesi olabilir. boyamak için sunulan görüntüler, yeterince küçük bir boyuta sahip.

"Yazının hazırlanması" yayınevi "VK Dakota" tarafından yayınlanan bir tarifi. Üzerinde bir işaret var - "5-6 yıl". Elin mektuba (1 sınıfa) hazırlanması, okul öncesi çocuklara uygun değildir. Liste oldukça zor görevler içeriyor. Yazma becerilerini uygulamaya ihtiyaç duyan ilk sınıf öğrencilerine uygundur. Sayfaların her birinde mektubun belirli bir öğesi işlenir. Görevler oldukça monoton. Huzursuz bir çocuk böyle bir sözcükle çalışmakla ilgilenmeyecektir, çünkü orada oyun öğesi yoktur.

"Yazmak için el hazırlığı" , 4-5 yaş arasındaki çocuklar için bir reçetedir. Çekici resimlerle renkli bir basım. Ödevler 14 seansa bölünür. Her biri 2 sayfa ve fareyle ilgili küçük bir hikaye içeriyor. Yayında harf öğeleri olan atamalar yok. Sadece okulöncesinin elini yazmaya hazırlar. Çizgi çizmek, çizgiler çizmek ve gölgelendirme yapmak gerekecek.

"Desen çiziyorum" - yayınevi "Exmo" tarafından yayınlanan bir tarifi. 4-5 yaş arası çocuklar için tasarlanmıştır . Reçeteyle ilgili görevler okul öncesi eğitim yapan çocuklar için oldukça uygun bulunmaktadır. İçinde parmak egzersizleri de bulabilirsiniz. Kağıt yeterince kalın. Reçete 34 ders ayrılmıştır.

Bir kalem seçme

Bir çocuğun yazarlığını öğretirken ofis malzemeleri ile önemli bir rol oynar. Doğru seçilmiş kalem başarının anahtarıdır. Uzunluğu 15 santimetreyi aşmamalı ve çapı 7 milimetreyi aşmamalıdır. Farklı nervürlü ve dört yüzlü tutamaçlar yazmaya hazırlık için uygun değildir. Tutarak, çocuğu hızla yorulur. Yapıştırıcının renginin koyu mavi veya koyu mor olması önemlidir.

Son zamanlarda, kendi kendine öğretilen kollar özellikle popülerdir. Bu, çocuğun yazım materyallerini düzgün şekilde tutmayı ve güzelce yazmayı öğrendiği bir çeşit simülatördür. Ayrıca solcu yeniden eğitmek için kullanılırlar. Çocuğun el yazısını 7-8 yıl ayarlamanızı sağlayan bir dizi de çıktı.

Promosyon ve hediye kalemlerinin eğitim için uygun olmadığını bilmek de önemlidir. Çoğunlukla çocuğu rahatsız eden dekoratif öğeler bulunur.

Özetlemek

Yazı hazırlama grubunda hazırlamak, zor bir eğitim aşamasındadır. Bu süreci nasıl düzenleyeceğiniz tüm ebeveynler tarafından bilinmiyor. Nihai sonucu etkileyen hazırlık aşamasındadır. Çocuğun doğru bir şekilde hazırlanması onun iyi el yazısının bir taahhüdüdür. Onu iki yaşından başlatmak önemlidir. Bu dönemde motor becerilerini geliştirmeliyiz. Bir yıl sonra, ebeveynler, yazımızda okuduğunuz özel teknikler kullanabilirler. 4-5 yaş arası sözlerle çalışmaya başlamanız önerilir. Bununla birlikte, çocuğa mektup yazmasını öğretme. Yoksa okula ilgi duymaz. Yazmak için bir el hazırlamak gerekir. Bu, bir genel eğitim kurumunda beceri kazanmanın temelini oluşturacaktır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.