FormasyonDiller

Morfolojik düzenlemeler

tarihsel gelişim değişikliklerinin esnasında telaffuz ve morfolojik, sadece sözcük meydana Rus dilinin kuralları. Birçoğu şimdi bile birkaç seçenek var ve bu uygulamada kelime formların kullanımı güçlüklere neden olmaktadır. Konuşmanın her bölümü morfolojik normunu vardır. Bu yazıda bu zaten köklü ve kitapta ağırlıklı olarak yerleşmiş konuşma hariç sadece bazı zor durumlarda düşünün.

ilgili Morfolojik kurallar , isimden şöyle.

ilk harfi çizerek oluşturulmuştur 1. Çubuk kelime ana kelime ile belirlenir. BDT kısaltma anahtar kelime "ulus" hadım, o zaman her kısırlaştırmak kullanılacaktır Örneğin,: BDT ortaya çıktı.

eril cinsiyet kullanılan geleneksel olarak erkek pozisyonunu, mesleği belirtmek 2. indeclinable isimler. eğimli olmayan yer adlarının, Kind, jenerik kelime ile belirlenir. Örneğin, Ontario - nötrdür, jenerik kelimenin beri - "göl".

şeyin homojen bir kütle gösteren 3. İsimler, bir madde, (talaş konserve), sadece bir tek (süt, çimento, tuğla, demir) da dahil ya da çoğul olarak kullanılan. Ancak, bunlar özel anlamı olan metninde de bulunan ve sayı ters form kazanmak olabilir eğer.

ikinci ya da Oy, bu: tekil 2 sapma aracı durumda 4. İsimler sonlar düzenlemeleri olabilir. Katı form, şiir özelliğidir.

Sıfatlar Modern Rus dilinin aşağıdaki morfolojik normları var.

1. Kitap konuşma hem kurgusal olmasına rağmen ene (ahlaksız ve etik olmayan) daha -enen daha alakalı özet formu.

2. Nitel sıfatlar -s üzerindeki olduğu, konuşma ikinci özelliği: Karşılaştırmalı derece iki şekilde vardır. Örneğin, daha aktif ve daha aktif.

3. Sadece konuşma babalar, annem: -in ve Bayan üzerinde iyelik sıfatları ile karakterizedir. Annenin şal, lütfen baba: Diğer tarzlarda ilgi hâli formun kullanmıştır. İstisnalar sürdürülebilir ciro parçası olan isimlerdir. Örneğin, Solomon kararı, bir Arşimet kolu.

rakamları isimleri aşağıdaki için Morfolojik standartları.

O rakamı ile biten "iki" (orta ve eril) 1. Baz - "hem de" ve e - rakamı "iki" (dişi).

2. Bu asal sayılar, pek çok kelime oluşur, her sözcük doğru yayılmıştır. kelime, kelime "bin" ile bir araya getiren bir enstrümantal durumda "binlerce" biçimi ve yanıltıcı değil "bin". Konuşma sadece başlangıcını ve bileşik rakamlar sonunu yatabilir.

zamir için Morfolojik kurallar.

1. kelime ile birbirinin yerine kullanılamaz "her", "her" ve "Tüm". Onlar anlam olarak sadece benzer, ancak eşittir.

kendileri için bir mazeret halinde 2. Kişisel zamirler 3 kişi, başlangıçta "n" harfi edinirler. Örneğin, onları onun içinde.

3. zamirler "örneğin" ve "a" anlamlara sahip tonları. İkincisi bir takviye olarak kullanılır. Ama zamir cümledeki bir yüklem olarak "örneğin" eylemler ve genellikle stabil hız kullandı: ve gitmişti.

4. zamirler "sizin" Onlar bir kişiye kibar bir adres olarak kullanılırsa ve "sen" aktifleştirilir.

Ben naçizane soruyorum: zarflar -e oluşturulabilir ekini alan superlatives kompleks formunu yapın. Ancak, bu seçenek pek Modern konuşmada kullanılır. -nut fiiller onsuz eki-kuyu ile iki formlar vardır. Her ikisi de kullanılabilir, fakat son anda tercih edilmektedir: privyknul ve kullanılmış.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.