Ev ve AileAksesuarlar

Melamin sünger - bu nedir?

her geçen gün daha popüler hanede ile melamin sünger haline gelir. Bu şey nedir? Neden kullanılır?

Sünger (su içinde az çözünür, renksiz kristaller) üretiminde kullanılan bir madde, - Kimya Mühendisleri gelişmenin sonucu. melamin türetilen Malzeme modern plastik. Bu melamin kauçuk denilen ve sentez yoluyla laboratuarlar oluşturacağınız edilir.

Benzer Malzeme sünger silgi, çeşitli kirlilik yok yeteneği: vb mürekkep kalem, işaretleyici işaretleri, gres, kireç ve. Bu tedavi çok etkilidir ve kimyasalların kullanımını gerektirmez. Buna ek olarak, sünger yüzeyinde çizik bırakmaz.

Melamin sünger: Kullanım

yüzeylerin temizlenmesi için ıslak bir sünger ve filtre durumda kullanılabilir. Zagryzennuyu sadece onu köşeden temiz yüzey. sürtünme yana silme ve malzeme dağılan sırasında oluşur. Ve sünger boyutu azalır. Tüm yüzeyi kullanma önemli ölçüde ömrünü azaltacaktır. sünger makas veya bıçakla parçalar halinde kesilebilir kaydedin. kirlenmiş yüzeyin küçük bir alanda çalışırken küçük bir parça kullanmak çok daha uygundur.

Eğer kullanmadan önce düz suyla ıslatılmış melamin sünger. Ne verir? Su köpük sünger malzeme dönüşür. Mikroyapı sertlik cam benzer ve benzeri aşındırıcı sahip zımpara kağıdı, paradoksal olarak, yumuşak ve pürüzsüz hem olmakla. Melamin sünger kir bağlanmış ve yüzey ayırır. Süngerin sergileyen mükemmel temizleme özelliği ve mükemmel nem emme.

görünüm melamin sünger Gösterişsiz. ellerin metresi harikalar yaratabilir olan basit bir şey, nedir, ilk görüşte inanmak zordur. Ama bu, kolayca bir kalem ya da işaretleyici (hatta kalıcı) ile yapılan çizimler kaldırma aletleri, ev eşyaları kiri silecek.

Melamin sünger sert yüzeyler, özellikle plastik ve emaye çeşitli temizler. Örneğin, elektrikli su ısıtıcıları, tost, ekmek makinesi veya Multivarki dan kapsar. Deri eşya, araba iç, ofis malzemeleri ve fayans, muşamba, parke ve laminat - tüm bu onunla yıkanabilir. kullanılan melamin sünger sonra kalan kırıntısı temiz ve kuru bir bezle temizlenebilir. Ancak gıda ile temas eden yüzeylerin tam temizlik saf su ile durulama ve yıkama iyice olması gerektiğini unutmayın.

çok dikkatli yumuşak plastikten için melamin sünger kullanılmalıdır. Teflon kaplama, hem de işlenen poliüretan boyaları ve laklar, akrilik cam bununla temizlenmesi gerekli değildir. Aynı parlak ve cilalı yüzeyler için de geçerlidir.

melamin sünger kullanımına ilişkin güvenlik kuralları

Melamin süngeri (tüm hatırlamak kabul edilemez!) Kimyasal klor içeren bağlantılı olarak kullanılamaz. Depolama için, çocukların ve evcil hayvanların erişemeyeceği bir yer seçmek gerekir. yanlışlıkla zehirli bir maddenin bir parça yutulması göründü, hemen tıbbi yardım isteyin gerekir!

O kadar güvenli melamin sünger. zarar onlar organizmanın neden kapasiteye sahiptirler. Aktif madde, toksik olduğuna inanılmaktadır. Ama süngerler Gözleri ve cildi alerjik reaksiyonlara tahrişe neden olabilir. Melamin kendisi yemek tuzu daha toksik değildir. İnsan vücut sindirilir ve tam olarak idrarla değildir. Ancak, üreticilerin kullanımı için talimatlar hala gıda ile temas eden yüzeylerin temizlenmesi için bir sünger kullanımından kaçınmaları tavsiyesinde bulundu. tehlike bu malzeme içinde yatırmak mümkün olmasıdır renal pelvis ve urolitiazis neden olur.

bu yüzeylerden lekelerin ve kirletici maddelerin bertaraf edilmesinde son derece etkili olduğu tüm önlemler melamin sünger büyük ölçüde ev kadınları çalışmasını kolaylaştıracak durumunda.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.