SağlıkTıp

Lens nasıl

Şu anda, görme sorunları olan kişiler giyen gözlük vazgeçmek gerekebilir. Bu özellik çok yakın zamanda modaya uygun ve şık olarak kabul oldu, çünkü Birçoğu, utangaç. Ve gözlük takmak zorunda kaldı bir genç önce katı eş alay edilebilir. Neyse ki, 20. yüzyılın ortasında kontakt lens yayıldı. Bunlar, zarar vermek değil, rahat görünüşte köklü bir değişiklik olmadan düzgün görelim. Bu sadece nasıl lens var ki? Bu sorun birçok ilgilendirir.

Belli bir beceri gerektirir. İlk defa kontakt lens ile karşı karşıya iseniz, korku duygusu hissedeceksiniz oldukça doğaldır - Göz çizik olup olmadığı. Ve nasıl, lens koymak eğer o refleksle kapanır ilk denemesinde? Size biraz pratiğe ihtiyacım çıkıyor. Yavaş yavaş becerilerini geliştirmek. Herhangi bir sorun olmadan günlük olarak bu prosedürü gerçekleştirebilir. Soru lens koymak nasıl, sen endişe verici duracaktır.

Bu durumda bir "acemi" ise, bazı ipuçlarını kullanın.

  1. göze lens, giymeyin "yeterli uyku alamadım." Yani tahrişe sebep olabilir. uyku eksikliği gözler artar gerginlik, bir duygu krampları olduğu nedenidir çünkü.
  2. Not: Eğer lens koymak nasıl sorusuna doğru cevap bilmek istiyorsanız, bunları karıştırmamak gerekir. Bu bile aynı diyoptrinin sahip durumlarda geçerlidir. Bunu bir kural yapmalıdır: sağ göz ile, örneğin, çünkü lens kaldırmak ve daha sonra uygun kaplarda yerleştirir.
  3. Eğer kontakt lens nasıl bilmiyorsanız, bu işaret parmağı yardımı ile bunu yapmak en iyisidir. Onlar da onun yastıkları ucuna yerleştirilir. Sen mercek tersyüz olmadığından emin olun. bunun "doğru" ise, bir kase şekli, nokta kadar olan kenarlarını olacaktır. Şimdi bazı üreticiler ürünlerini etiket, kolayca iç hangi tarafını ve ne dış olduğunu anlayabiliriz.
  4. Eğer göz merceği koymadan önce, dikkatlice saç, tüy bırakmayan, toz varlığı için incelemek gerekir. Onlar göz küresi tahriş.
  5. Temiz ve kuru ellerin - doğru lens ve herhangi olumsuz sonuçları provoke olmayan bir rehin.

Şimdi teknoloji bahsedebiliriz. Nasıl kontakt lens? İki elleri, ya da sadece biriyle yapabilirsiniz. İkinci durumda, daha düşük göz kapağı sağ orta parmağını çekmek için var. Bu setten sonra bakmak için. Lens göz küresinin, gözbebeğinin altına biraz beyaz kısmında uygulanır. Şimdi çok lens tuttu işaret parmağını kaldırmak ve görünümü aşağı çevirebilir. En kısa sürede o gözün (Hissediyor) merkezinde kurulur kurulmaz, sen, alt kapağın gitmek yavaşça birkaç kez yanıp izin vermelisiniz. Eğer rahatsızlık hiçbir duygu olduğundan emin olduktan sonra, yukarıda listelenen tüm noktaları gözlemleyerek, sol göze taşıyabilirsiniz.

Çoğu zaman, objektif o kornea merkezinde yer alıyor, istenen pozisyon almak kolaydır. Ama değiştirmektedir durumlar vardır. Eğer rahatsızlık hissederseniz, görüntü belirsiz hale gelebilir, bu oldu gerçekleştirecek. Kolayca bu sorunla başa çıkmak olacaktır. Sadece gözünü masaj dairesel hareketlerle hafifçe sonra gözlerinizi kapatın ve.

Onları koymak için daha kolay, neyse, objektif çıkarın. Sen orta parmak ile alt göz kapağını (sağda) çekin, sonra da endeks lensin kendisinin alt kenarına takmak gerekir. tarafına hafifçe kaydırın. Şimdi, objektif başparmak ve işaret parmağı arasında sıkıştırılır ve gözün çekip edilebilir.

Gördüğünüz gibi hiçbir şey yok, karmaşık. Sadece çalışmamız gerekiyor. Yakında lens koymak nasıl anlayacaksınız.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.