Yayınlar ve yazma makaleleriKurgu

Kızılderilileri Aşk romanları: kitapların listesi, yorumlar

Kim becerikli ve akıllı savaşçı Mohikan kabilesinin Chingachgook veya cesur ve sadık Winnetou, Apaçilerin aşiret şefi oğlu bilmiyor? Kim tek Va-Va, sofistike, güzel, akıllı arkadaşı Big Yılan unutmuyor? Kim onun sevgili Wa-ta-ya kapmak için Iroquois ellerine, arkadaşı Chingachgook yardım etmişlerdir kantaron, izlerken, uzak zevk ve dehşet içinde ölmedi?

Hint kültürü

vahşi ve cesur askerleriyle aşinalık Hint kabilelerin , çoğumuz James Fenimore Cooper ve Karl Mayıs kitaplar ile başladı. Bu Cooper, Amerikan kurucusu ile olan tarihsel roman, Amerikan ulusal tarihin gelişimini başladı. bağımsızlık savaşını, eşsiz doğası, yerli halkın gizemli ve ciddi kabilelerin - tüm dünya için Amerika'ya Avrupalılar için garip bir zaman keşfetti.

O onun sadeliği, selflessness, cömertlik, cesaret ve ruhsal gücü ile, Amerika bütün Hint halkı için açıldı. Onun kimliğini ve doğa ile organik bir ilişki göstermiştir ve güçlü Amerikalı ormanları ile bozulmamış. Onun özgürlük, bağımsızlık ve uzlaşmazlığı hep doğal başlangıcı ile ilişkilendirilir.

Hint kültürü, gündelik hayatın yolu ve "bölge" mücadelesinde durdu insanların ruhunun gücü, dünyada ilgi ile takip ediliyor. tarihin "utanç verici sayfası" konuma getirildiği zaman, Hint halkının ilgi tükenmez bir kuvvet yükselmiştir. Bu iki kültür arasındaki ilişki üzerine inşa edilmiş bir maceraya, sosyal romanlar başlangıcını, işaretlenmiş. Ve tabii ki, sevginin farkedilmeden temasını kalkmıştır.

Kızılderilileri Aşk romanları

mantıklı değil detayları ve Hint kabilelerin kültürünün özellikleri gidin. Bilimsel ve belgesel denemelerin bir sürü yazılır. basitçe yeryüzünden kayboldu birçok kabilelerin Hint halkının acımasız yıkımı sırasında Araştırmalar, şimdi devam eden ve edilmektedir.

Amerikalı bilim adamları bu boşluk geri, bilgi, tarihi gerçekler ve kanıt geri çalışıyoruz. Ama ne zaten açık ve değişmez, Hintliler olduğu gerçektir - insanlar, bağımsız, gururlu cesur, cömert ve akıllısın. Onlar kendi geçmişine saygı ve atalarının geleneklerini tutun.

Ve onlar kökten yaşam tarzınızı değiştirmek zorunda olmasına rağmen, onlara sopa deneyin. Bazen çok tuhaf, roman Ketrin Anderson "Deliyürek" nin kahramanı gibi. Bir "beyaz adam" yerleşimci Hint yolda o pipo içiyor ve philosophizes evinin inşa Lodge, arka bahçesinde, medeniyet adapte gibi O'dur.

Gurur, özgürlük, cesaret, çok vahşi birçok düşünce, birçok kitap başlığında yansıyan halkın temsilcilerine bağlılık. Kızılderililer hakkında aşk romanları gibi: ve "Benim kötü adam" Dzhoanny Lindsey "Bu vahşi kalbi".

Veya roman yerlilere Yarım Blood söyler "gururlu kalp" Patricia Potter. Aşk asil bir İskoç lordu çocuğu ve Hint, herhangi bir toplumda babası ne de annesi milleti kabul edilmeyecektir gerçeğine istifa edildi. Ve yalnızlık içinde bir hayat tutun. Ama kader güzel April ile onu bir araya getirdi ve onları tehlikeli maceralar ve muazzam mutluluk hazırladı.

Kızılderilileri Öyle ya da böyle, ama aşk romanları, insanın kimliğini yansıtan Hint sorununun sosyal ve politik tarafını etkiler. Ve tabii ki, içtenlikle ve özveriyle sevebilirim Kızılderililerin sıcak, sadık kalpleri bahsediyor. sevgisi uğruna, onlar herhangi bir zorluk ve denemeler üstesinden gelebilir. Hatta zaman, acımasız zaman, sevgiyi öldürmek mümkün değildir.

Yıllar boyunca Aşk

romanı "Deliyürek" tüm heyecan verici soruya cevap verecektir içinde Ketrin Anderson: "Zaman aşkı öldürmeye Can" On beş yıl - büyük bir zaman. Amy hayatta hayal kırıklığına, şiddetli travma yaşadı ve kendisi de inancını kaybetti. yirmi yedi yılda, o bekar, öğretmen olarak çalışır ve her şey oldukça iyi gitti ki Loretta bir ailenin, yaşıyor.

Loretta'nın kocası - Komançilerle kabilesinin bir avcı, müreffeh yaşam sürmenin, yeni bir hayata adapte. Bazen bahçesinde yaptığı wigwam çekildi. Ama bu bir sorun? Evliliklerinin üzerinde hiç kimse sıradan elinden bir şey olarak görünüyor vardır.

Sadece kızı Indiga hala ırkçı nefret sorunlarını hisseder. Ama Amy tüm render olurdu. On beş yıl önce başlayan aşk için, hala çocuk kalbidir. daha güçlü hale gelmiştir Yıllar boyunca, bir alev gibi parladı. Ve orada, kalbin derinliklerinde, umut hala yanan kıvılcım bir gün o döneceğini söyledi.

Hızlı Antilop Comanche-kabilelerin bağımsızlığı için savaştı. Swift Lopez - Şimdi o ve adı farklı bir şekilde zaten. O şiddet, savaş ve halkının imha atlattı. karakterleri kalbi tutmak mümkün olsaydı, hiçbir şey aşklarını ödemek mümkün olacak. Bu yeni - "Talisman" kayda değer bir aşk hikayesinin devamı.

Ketrin Anderson kitaplarında Hint gümrük, gelenek ve yaşam tarzlarını kurtulmuş değildir. doğasında Hintliler böylece roman "Talisman", kehanet ile başlar. Kehanet Komançilerle ve onların mücadelesinin büyük bir savaşçı kabilesinin söyler. Nehir kan kırmızıya dönüşür ve zaman beyaz adamın kini - Sıcak kız ona gelir.

Comanche o güzel öldürmek amacı, ama kalbi yanık güneş gibi sıcak duygu. Onun elini uzatmak ve onlar uzun bir yol gidecek ve yeni bir ulus doğuracağım. Loretta ve Hunter hemen alevlenmesine alevlere patlak vermedi Aşk, bu savaşın testler de dahil olmak üzere birçok test, geçmesi gerekecektir.

Aynı kitapta, yazar Amy ve Swift Antelope arasındaki ilk aşk çocuk duygularını dokunmadan anlatır. Ve sadakat değil, çocukların bir yemin. Onların sevgi ve "Vahşi Duygular", bu büyüleyici aşk hikayesinin sonraki kitapta anlatılan zamanın testine sağlar.

Gerçek ve kurgu Dzhennifer Bleyk

"Eden Raging" kitabı sahibi olan Amerikalı yazar Dzhennifer Bleyk, Peru, romantizmin türün en iyi biri olarak kabul edilmektedir. adlı kitabında için, o çok sayıda ödül aldı. Hiçbir şey için bu türün efsane tanıdı. O şerbeti incelikle ve aynı zamanda tutkuyla yüce ve güzel duyguları neden bizzat, aşkın sahneleri açıklar.

"Stormy Eden," diye annesi bir yerli ve bir Fransız asilzade Renault, oğlu aşk hikayesini anlatıyor. Kalbi genç dul Elise Laffont sevgi alevler içinde bir kez. önyargı, savaş ve kendi gururunu - Ama gençler arasında çok fazla engel olduğunu.

Renault bile onu onun esir hale onun bayanın kalbini kırmak için her şeyi yapmaya hazırdır. Savaş ona bir serseri yaptı ve o sevgisini vazgeçmek zorunda kalır. Ama Reno bir kadını seven yeteneğine sahiptir fark etmedi.

Hint Dzhennifer Bleyk romantizm yazar doğru ve canlı bir şekilde Kızılderililer, kendi örf ve adetlerine ömrünü gösterir hangi duyguların açıklaması, bunlarla sınırlı değildir. Bu arada, yeni birçoğu prototipleri aramaya gerçekler ve romanın olayları, karakterlerin doğruluğunu kontrol başladık böyle bir ölçüde okuyucuların gönülleri fethetti. Ve gerçekten de bu şaşırtıcı bir aşk hikayesi gerçek dünyada gerçekleşen ve çok sayıda biyografik gerçekler belgelenmiş.

Kesinlikle doğru olduğunu Fransua Rene de Chateaubriand - roman kahramanı sonunda bahseder tür de Combourg, Fransız yazar. Francois Amerika'ya bir gezi aldı ve işin Les Natchez geride bıraktı. Bu kitapta söz konusu romanda olduğu kabile natchey, konuştuk.

tatlı intikam

roman "Bir vahşi Kalbi" olarak Kristina Dorsey asil bir aileden bir İngiliz kadının hikayesini anlatıyor. asla görmedim, kim zengin Amerikalı evlenmek - Babası öldükten sonra beş parasız bıraktı, o bir maceraya katılıyor. limanda onun seçildi ve onun ilk evliliğinden oğlu karşılamayacaktır. gencin annesi Cherokee Hint kabilesine aitti.

Sıcak kan ve ateşten kalp ile Genç adam, o annesini maruz kaldığı bütün aşağılanmalara için babasının intikamını almaya karar, annesinden miras. tereddüt etmedi bir dikkatsiz kişi, para uğruna Batı'ya gitmek ve intikam aracı haline gelmişti. o Caroline görünce tüm çocuklar planları çok an çökmeye.

Cassie Edwards roman

"Ilk elden" şeklindedir ve bu yazar, eserleri. Aslında Cheyenne kabilesinden aslen büyükannesi söyledi. Cassie tarihsel temalar üzerine yüzün üzerinde roman yazılan, ancak son yıllarda Hintli bir tema ile çalışmalarına kendini adadı. Yazar, işlerinde oldukça titiz. gerçeklerin güvenilirlik ve her kabilenin özelliklerinin açıklaması için o özel literatürü inceleyerek ve büyük gelişme çalışmalarını geçiriyor edilir.

roman "sıcak küller" Cassie Edwards trajik bölüm ile başlar. Romanın kahramanı ve işkencelere uğramıştır. tek şey olduğunu - çalıştırıldığı. para torbası - aklına geldiğinde yeterince ilk şey sıcağında. Bir süre sonra, kız onu bu gecenin korkunç olayları unutmak için yardımcı olur ve onu evlenen bir çiftçi karşılamaktadır.

Kocasının ölümünden sonra o sadece Kızılderililere ayrılmış etrafında, yalnız bırakılmıştır. Çok yakında bebek sahibi olacak. kaçış yok. Ve o Hint topraklarında sonra en yakın kasabaya gitmeye karar verdi. kader yaşına geldiğinde kabile şefi falconer eşi olur.

roman "korkunç sır" Cassie Edwards aşiret şefi Cheyenne Cesur Kartal esiri olan bir kızın hikayesini anlatıyor. roman Uzak Batı'da on dokuzuncu yüzyılın ortasında yer almaktadır. Rebecca HIV kardeşi aramaya gider. Kızılderililer geçen bir trene saldırdı.

Yerli halk ve yerleşimciler arasındaki savaş tüm hızıyla oldu. Aralarındaki çarpışmalar daha seyrek ve daha az kan döken bu nedenle Fakat birçok zaten gümrük ve Kızılderili kabilelerin kültürüne aşina idi. Hintliler, arabadan gezindi ve korku beyaz adamın tam, tren ayrılmaya karar verdi.

Ama yasa ve Kızılderililerin gümrük bilerek bir genç hanım, onlar eğlence için bir tren saldırıya fark etti. Değil kar için değil, eğlendirmek ve yolcuların ölüm korkusu kibri tür tatmin. aşağılanma kabul edilmedi, o Hintli bir kabile liderine ayaklarına tükürmek cesaret edemedi.

O kızı öldürmediğini. Ama onun esiri oldu. Aralarında tutku fişekleri, ancak onların aşk korkunç sırları.

büyüleyici efsaneleri

roman "Ruhlar Yolu" olarak Medlin Beyker ustaca Kızılderililerin gizemli dünyasına okuyucularını tanıttı. Kitapta, çok efsane, süslü bir yolu o tarih, sevgi ve etnoğrafyaya büküm başardı. Heyecan verici ve ilginç sunum Madeline onun sadık okuyucuların bulundu.

"Ruhlar Yol," yazar Hint oğlan Lakota Black Hawk anlatır. Yirmi beş savaşçı şaman olan günleri sayılı Kurt Kalp, bilgi ve beceri üstlenir. Ama o bile, bilge ve deneyimli şaman Black Hills bulunan Kutsal Mağarası, gizemli ve esrarengiz özellikleri sonuna kadar bilinmemektedir.

Maggie, roman kahramanı tridtsatidvuhletnego bir araba kazası ve yürüme yeteneği kız kardeşini kaybetti. O Black Hills yakınlarında bulunan çiftliğine, geri çekilir. Maggie eski zamanlardan beri bu toprakları yaşadığı Kızılderili kabileleri, doğudan gelen bir soluk yüzlü işgalciler hakkında romanlar yazıyor. Bu toprakların, bronz gerçek oğulları dökme sanki onun roman kahramanları, yüksek gururluyuz.

"Hint Tutku" Medlin Beyker cesur ve Caleb Kelly güzellik büyük bir aşk hikayesi anlatıyor. Genç güzelliği onu itibarına çamur küvet dökme, kirli dedikodu masum kurbanı olur. Ama korumayı aramaya biri değildi. Hayatında bir gün gururlu ve güzel Hint-Blood görünür ve ona olan sevgisi sonsuz küçük düşürme gerçek kurtuluş olacak.

Romanlar Ketrin Hart

roman "Summer storm" Ketrin Hart okuyucuların yorumlarını hayran bir sürü topladı. Ona çok daha eskidir onun seçilmiş halefi, genç bir Kızılderili kızın aşkı anlatıyor. Onun duyguları inanmıyor. Ama bu onların sevgisine bir engel değildir. Çocukken bile o başka söz ve evliydi. Ama nasıl eski aşkı? Bir summer storm duyguları ile başa çıkmak için gibi sevgilisi hep orada olduğunu?

Kitapta, yerlerde bir sürü yazar hayatı ve Kızılderililerin gündelik hayat verir. Onların ritüelleri ve gelenekleri. heyecan verici ve eğlendirici roman. Şaşırtıcı bir şekilde, aralarında summer storm patlak ve kocası aşkı. Yazar ustaca aralarında muazzam duygular hakkında anlatır. Yine bir yorumda test için bekleyen sevgi ve pek çok okuyucuyu kaynağı olan, gözyaşı olmadan imkansız bir kitap okumak olduğunu yazın.

"Gece alevler" - Bu yazarın başka büyüleyici roman. Bu Cupid ok lideri Nighthawk kalbini çarptı. Kim bir gök mavisi gözleri gibi ateşli kırmızı saçlı ve büyük olan güzel bir kadını, karşı koyabilir? Kalp Nighthawk tutku cızırtılı alev aldı.

Nighthawk ile kale bakan şaşkınlıkla kız bu o sürekli son zamanlarda rüyalar aynı adam olduğuna dikkat çekti. Ama aşk Hint yanıt şımarık generalin kızı mı? Ve bu kadınlar kazara oldukça yeri yok uzak Fort, içinde bir şey olduğu ortaya çıktı. Baba sevgili kızını vazgeçmek, ve onunla birlikte götürdü olamazdı. Böylece hayatını değiştirecek şaşırtıcı olayların başlar.

"Daha hepsinden daha hazineler"

Virdzhiniya Braun ne pahasına olursa olsun zengin olmak isteyen bir adam hakkında büyüleyici bir roman yazdı. bu şekilde hiçbir şey Rascal ve maceracı Ürdün duracaktır. eski Hint kabile Apaçilerin sevilen hazine bulmak ümitsiz olduğu aşırı bir adım karar - kabilenin lideri genç torunu çaldı. Jordan Sickler büyüleyici Jolie seviyorum durdurmak mı?

Diğer kitaplar ve okuyucu yorumu

Tutkulu aşk, macera ve Hint kabilelerin garip gümrük iç içe, kayıtsız kimseyi bırakmak mümkün değildir. Misafir okuyucular onaylamak o romanın ana karakterleri - büyük harfle olan bir adam. Kalın kararlı ve güçlü, onların kalp bayana herhangi bir tehdit engel hazırız.

Kızılderililerin ritüelleri hakkında bilgi almak için heyecan verici ve ilginç, akıllı düşünce ve bu kabilelerin kadar çok efsane karakterlerin ağzından biliyoruz. Orijinal sıcak ve uzlaşmaz Hintliler derinden onun samimi ve sadık duyguların kalbi etkiler. Sonsuza belleğinde kalır Nadir, büyük hikayeleri.

okuyucular üzerinde derin bir etki yapmış ilginç kitaplar arasında, örneğin "A kurt dostu" Ketrin Anderson, "pervasız kalp" ve "Aşkın Hediye" Medlin Beyker olarak not edin.

"TÜR vahşi" Ketrin Hart - Yukarıda gösterilen "Yaz Yağmuru" bir arka plan. Rab-Blood hakkında Patricia Koulin kitabı "Rab Savage," aynı zamanda olumlu geribildirim bir sürü kazandı. "Tutku fırtına" ve "Aşk ve Thunder" Dzhoanny Lindsey ve okuyucular kimse kayıtsız kaldı.

kitaplar bu listede, Yerli Amerikalılar ilginç bir yaşam sürü görülebileceği gibi. Hayatı, gelenek ve ritüelleri tarzlarını yakalar. En önemlisi - sıcak, sadık, samimi ve özgürlük-Kızılderililer yürekleri okuyucuların birden fazla nesil empati zorlanmaktadır. Biz başarı büyüleyici roman yaratıcıları diliyorum ve onlara yeni başyapıtlarından bekliyoruz!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.