SeyahatSeyahat İpuçları

Kerç: Feribot Feribot

Kerç - Kırım yarımadasının doğusunda yer alan eşsiz bir şehir. nedeniyle geri prehistorik döneme dayanıyor şehrin asırlık tarihinin benzersizliğine, her şeyden önce. Kerç yarımadası topraklarında çeşitli zamanlarda hüküm birkaç imparatorluklarının bir parçası oldu. Bu imparatorlukların Her bütün Kırım'da bulunan binaların mimarisine damgasını bırakmış.

Kerç, her şeyden önce, eşsiz konumu ile turist çekiyor: sahil kenti iki denizin kez yıkanır - Siyah ve Azak. Ama şehrin topraklarına almak için, Kerç boğazı geçmeye gereklidir. Rus anakara arasındaki köprü Kırım yarımadasında henüz inşa edilmez. Bu amaçlar feribot için geçiş.

Rusya yakın gelecekte, yapısında Kırım kabulü ile bağlantılı olarak, Krasnodar bölgesi ve Kerç şehri birbirine bağlayacak karayolu ve demiryolu köprüsü inşaatı, planlarını hazırlar. Geçişin Kerç Boğazı feribot oldukça turistler için bir oyalama haline gelmiştir.

Kerch a backstory oluşturma, geçiş

Kerç limanı oluşturulması ilk söz Empress Catherine II komşu Yunanlılar bir söz verdim 18. yüzyılın sonuna kadar uzanan, yani Kerç topraklarında "özgür ve serbest liman." Organize edilecektir Ama söz, farklı bir Rus İmparatoru Alexander I yerine port kurulmasıyla ilgili 1821 den bir kararname imzalandı. Kerç feribot kentindeki limanı Bu noktadan itibaren kökenlidir.

anakara ve yarımadanın arasındaki ilk köprü Büyük Vatanseverlik Savaşı sırasında inşa edilmiştir. Köprünün yapımı daha önce Taman yarımadasında bir feribot inşa etmeye çalıştı çekilmeden Almanlar tarafından terk edilmiş inşaat malzemelerinin yapıldı. Ama bu köprünün bir yıldan az hizmet etmiştir. Zaten 1945 başlarında, bu Azak Denizi'nden buz hareketi tarafından hasar gördü. Sonra tekrar kendi yükümlülüğü RSFSC anakara kısmına yarımadanın insanları göndermek için, Kerç arasında feribot taşımaya başladılar.

günlük olarak bugüne kadar Feribot Kerç limanı "Kırım" liman "Kavkaz" Rus anakaradan sevk insanlar ve arabalar yüzlerce binlerce sevkiyat. limanları arasındaki geçiş, uzunluğu yaklaşık 5 km, yolculuk yaklaşık bir saat sürer.

Demiryolu feribot

1990 yılına kadar bir feribot yolcu ve araç değil, aynı zamanda hareketli tren yüklü trenlerin sadece taşınmasını sağlar. damarları "Kutup" ve "Nadym" ilk serisi, daha sonra bu amaçla 1951 yılında inşa edildi operasyon "Chulym" deneme ve "Kuzey" girmiştir. Bu gemiler Kerç yarımadasına anakaradan aynı anda çift eksenli 32 yüklü arabalar gemi başardık. Geçerken maalesef uzun görev.

Zaten 20. yüzyılın sonlarında 80'lerde, parça demiryolu feribot başarısız başlar inşa etti. Mevcut ve yeni feribotlar inşası bakım Sovyetler Birliği finansmanı yıkılmasından sonra durdurdu. demiryolu feribot geri girişimleri vardı. Bu amaçla, 2002 yılında Sakhalin yarımadası Kerç liman kenti aynı adı "Sakhalin-6" altında buhar geldi. ve trenler için geçit restore edilmemiştir. Bunun nedeni teknisyenleri tamamen çekilme gemiyi hesaplanmış olmasaydı olmasıydı. Bu 4 metrelik bir derinlikte ve 9 metre derinliğe batırılmış bir yük ile su içinde bir çökelti verdi. Geminin bu tür özelliklere sahip Kerç Boğazı'nda çalışmaları yürütmek üzere başarısız oldu. tren-feribot hareketi 2004 yılında sadece restore edildi

Feribot Araç

1975 yılında Kerç Boğazı başlatılan ulaşım araçları için ilk feribot "Kerç-1". Bu Riga Tersanesi'nde inşa edilmiştir. Daha sonra aynı fabrikada ikinci feribot "Kerç-2." Inşa edildi

feribot inşaatı, öncelikle icebreakers olması amaçlanmıştır. Böylece trafik geminin kış navigasyon basitleştirilmiştir. kargo, araç ve yolcu feribot biri sırayla, ikinci feribot boğaz fairway yoluyla giderken kargo için iletkenin rolünü yürütmek olabilir, bir kaynaşma olarak görev yaptı. Tüm feribotlar sonunda da onarım, restorasyon gerektirir, ancak kaynak yetersizliği nedeniyle hiçbir işlem yapılmaz ve hayatta kalan motorlu feribot "Kerç-1 'son 2012 yılında bertaraf edilmiştir.

Kerç Boğazı'nda karayolu ve demiryolu ulaştırması bugün için geçiş

Nedeniyle tamir ve birkaç feribot satın alınmış olan mal dolaşımını sağlamak için, bozulan vardı ve sonradan etkisiz hale getirildi gemilerin filonun durumuna:

geçiş araçlar için

  • Bu araçların 80 kapasiteli buhar "ANT 2" satın alınmıştır.
  • Restore ve feribot işletmek "Yeysk" ve "Kerç-2."

Demiryolu

  • Rus şirketlerinden biri Kafkasya ve Kırım limanları arasındaki trafiği taşıyan "Petrovsk" ve "Annenkov" başlatıldı demiryolu feribot sağlamaktır.
  • "Slav" ve "Vanguard" - bu iki feribot Bulgaristan'a sıvılaştırılmış gaz tedariki için uçuş bindirildi.

Kerç Boğazı'nda yolcu trafiği

genelinde devam eden feribot arasında Kerç Boğazı ilk yolcu uçuşlarında düşer. Yaz sezonunda Boğazını geçen yolcuların sayısı, on kat arttı. Öncelikle nedeniyle almak isteyen Rusya Federasyonu topraklarından olan turist kütlesine Kırım tatil.

Bunu yapmak için, feribot "Kerç-Kafkasya" bayram ve hafta sonu hariç yolcuların günlük ulaşım sağlar. Yolcu gemilerinin Aralığı yaklaşık 30 dakikadır.

feribotlar Kerç Boğazı için limanda otomobillerin taşınmasında rol oynayan yolcu eylemlerin sırası

Herhangi nakliye gibi, feribot yolcular için onların ulaşım düzenler.

onlar özlü talebini formüle ilgilenen bilgi arayan gezisi öncesinde Birçok turist: "geçiş Kerç, Rusya" - Kerç Boğazı'nda feribot yolculuğu için gereksinimleri ve ücretler öğrenmek için.

bir limandan diğer yolculara geçmeye isteyenler için aşağıdaki gerekliliklere uymak zorunda:

  1. Feribot için Meslek kuyruğu. Yolcu araç ve yolcu taşımacılığı için kuyruk yük ve toplu taşıma için hattından ayrı olduğunu akılda tutmak gerekir.
  2. feribot personelinden otomobillerin taşınması için ödemesi için makbuz alınıyor. Makbuz tüm veri arabalar (araba uzunluk verilerini veri sayfası) ve tüm yolcular verileri belirten
  3. Bilet gişesi makbuzları limanlarda ödeme. sinyali bekleniyor oto yükleme girmek için.

Ayrıca araç uzunluğu ulaşım maliyetini etkileyecektir anlamına geldiğini unutmayın. Tarifeler feribot araçların üç kategoriden taşınması için ayarlanır:

  • 4,2 metreye kadar otomobiller için.
  • 4.2 ve daha az 5,1 metreden daha fazla araba için.
  • Araç 5.1 metreden daha büyük bir uzunluğa sahipse.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.