Ev ve AileEvcil hayvan kabul edilir

Katil köpekler. Köpeklerin yetiştirilmesi, eğitimi ve eğitimi

Eminim ki, yazımızın başlığını okuduktan sonra çoğu cynologist bu yoruma katılmayacaktır. Gerçek şu ki, hayvanın haksız yere saldırılması durumunda, evcil hayvanını yanlış bir şekilde yetiştiren mal sahibi% 97 oranında suçlu. Köpeklerin küçük ırklarının dahi kontrol edilemez ve kötü olabileceği bir sır değildir. Ancak bunlar katil köpekler olduğu anlamına gelmiyor. Bununla kimse tartışmayacak. Elbette, büyük hayvanların aksine ciddi yaralanmalara neden olmazlar.

"Dövüş köpeği" ne demektir?

Medyanın dövüş köpekleri hakkında yazdığı her şeyi analiz edersek (katiller olarak sınıflandırılırlarsa), o zaman, acı hissetmeyen ve yalnızca yün köpekler, kediler ve insanlar üzerinde beslenen bazı kana susamış canavarlar tarafından çevrelendiğimiz anlaşılıyor. Bu bağlamda köpek severler iki kampa ayrıldı. Bazı sahipler, bu "canavarların" sonsuza dek tabuya dökülmesini, bazıları ise savaşan ırkların güçlü, cesur ve insan hayvanlarına ayrılmış olduğunu ispatlamayı istiyor.

Çok popüler olan ırklarla (pitbull terrier, amstaff, rottweiler ve diğerleri) savaşan birçok köpek etrafında pek çok efsane vardır. Bazen tamamen mantıksızdırlar. Ayrıca, "köpekle savaş" ifadesi bir mittir. Aslında, bu hayvanlar resmi, süs ve avcılık bölümlerine ayrılmıştır. Bir kavga köpeği, mesela bir unvandır. Her cinse uygulanabilir.

Unutulmamalıdır ki büyük kötülük köpekleri bir zamanlar kanlı savaşlara aktif olarak katılmışlardır. Onlar Kafkas çoban köpeği, alabai, bulldog, Alman köpekleri vb. Fakat bugün kimse "Kafkasyalılar" ın katil köpekler olduğunu söylemiyor. Aslında, herhangi bir evde beslenen hayvan evcilleştirilebilir, böylece insanlar için agresif ve tehlikeli olur. Bazı ırkları yasaklamak mantıklı mı? Fransa bu deneyimi paylaşabilir. Hükümet başlangıçta izin verilen 96 ırkın listesine girdi ancak kademeli olarak 17'ye düştü. O zaman bunun bir çıkmaz yol olduğu açıktı. Agresif bir köpek, kişinin sorumsuzluğunun bir sonucudur.

Tehlikeli köpekler

Aşağıda, uzmanlara göre size en tehlikeli olanın bir listesini sunacağız. Bununla birlikte, bunların katil köpekler olduğu söylenemez. Doğru eğitimle, bir kişinin güvenilir yardımcısıdırlar. Okuyucularımızdan bazıları, çoğu hayvancı severin sevimli ve çekici yaratıklar olarak gördüğü bazı köpeklerin küçük katil katil köpeklere girdiğine şaşırırlar. Bunun ne ile bağlantılı olduğunu bulacağız.

Orta Asya çoban köpeği

Bu güzel devlere çoğunlukla Alabai, Türkmenistan'da "Wolfhound" denir. Bu cins doğaldır. Kişi gelişimine katılmadı. Güçlü ve korkusuz, bu oldukça agresif hayvanlar doğal seleksiyonun bir sonucudur. Hayvanları yırtıcılardan korumak için kullanılırlar. Hayvanların doğası şiddetli iklim koşullarında ısındı.

Bu çok zorlu bir rakip, kısa mesafelerde büyük bir hız kazanıyor. Alabai kalıcıdır, enerjisini akılcı bir şekilde tüketmeyi öğrendi. Şimdiye kadar, yetiştirme için cinsin sadık temsilcilerine izin verilmiyor. Bir düşmanı püskürtür bırakamayan bir hayvana bir kurt atması denemez.

Phila Brezilya dili

Sevimli yanaklar, deri katlanmış deriler, büyük asılı kulaklar - devimizin neye benzediği, derecemizin dördüncü sırasıdır. Bu yakışıklı erkeğe baktığımızda, bu tür bir yaratık, sakin ve hatta biraz tembel gibi görünüyor. Evet, efendisi ve ailesi üyeleri için, fil hem sevecen hem de nazik olabilir. Ancak bu yabancılar için geçerli değildir.

Bu köpek yabancılardan hoşlanmıyor. Birisi onunla "sohbet" etmeye çalıştıkça ve daha da fazla, tehditkar bir şekilde büyür. Dur, hayvanların sabrını denemeyin, belaya götürmeyin. Cesur adam uyarıya kulak asmıyorsa, derhal bir rulo olacak ve amatörün köpekle iletişim kurması için ortalama ağırlığına zarar verecektir. Bu durum için kim sorumlu olacak?

İçgüdüsel olarak yönlendirilen Brasileiro hayati alanlara saldırır, bu nedenle köpekler çok erken yaşta başlanmalıdır. Buna ek olarak, ev sahibi, evcil hayvanıyla tanışmak için yabancıların girişimleri durdurmakla yükümlüdür.

Brasileiro, ustanın evini umutsuzca savunuyor ve etkileyici büyüklüğü göz önüne alındığında, kolayca başarıyla uygulanacağına şüphe yok. Bazı ülkelerde, ancak mahkeme kararı ile verilen bir izniniz varsa Brezilya'nın sahibi olabilirsiniz.

Dalmaçyalı

Bu yüzden, derecelendirmemizin temsilcisine geldik ve birçok kişinin katılımı şaşkına neden olacak. Bu sevimli beyazlar bir yaratık lekesi - katil köpek midir? Her şeyden önce, eski Yunanlıların tablolarında hala tasvir edilmektedirler. Şüphesiz, bu güzellikteki güzelliğin şirkette yanlışlıkla tehlikeli köpeğe girdiği birçok kişiye aittir.

Ancak bu bir kaza ya da bir hata değil. Dalmaçyalı özel ve sıkı eğitim gerektirir. Bu hayvanlara kalıcı ve uzun süreli eğitim gerekiyor. Siyah lekeleri olan köpekler sadece profesyonel eğitmen yetiştirmeli, yeni başlayanlar sadece baş edemiyorlardı.

Bu hayvanların sahipleri, Dalmaçyalı'nın dekoratif bir köpek değil, av köpekleri olduğunu hatırlamalıdır. Kişinin yanından gelen herhangi bir masum provokasyon ciddi yaralanmalara neden olabilir. Bunun çok sık olduğu bir sır değildir. Bu köpek güçlü ve dayanıklıdır, harika bir avcıdır. Bu nedenle yabancılar için tehlikeli olabilir.

Chow Chow

Görünümün aldatıcı olduğu bir diğer durum. Bu boş vakit (görünüşte) ayı yavrusu hiç oyuncak değildir. Bu hayvanın birçok avantajı var, ancak yine de herkes için değil. Bağımsız ve uzak, engellenmiş, güçlü irade ve genellikle inatçı ve inatçı bir köpeğe sahip olmak tecrübesiz bir ustaya uymaz.

Ailenin yardımcısıdır ve onu korumaya hazırdır. Yoğurt çocuğunun doğasını anlayan ve evcil hayvanların sosyalleşmesiyle uğraşan bir kişi, bağlı ve barışçıl bir yoldaşla büyür. Aksi takdirde, bu hayvantan kötülük, agresif ve kontrol edilemeyen bir köpek ortaya çıkabilir.

Amerikan çukuru boğa katil bir köpek midir?

Boğa terrier kadar efsanenin olacağı başka bir köpek bulmak zor. Biri en sevimli hayvan, bebekler için bir dadı olduğunu düşünüyor, bunun birisinin vazgeçilmez bir bekçi olduğuna emin olan biri, bunun bir cinayet makinesi olduğuna, duyarsız ve merhametsiz olduğuna inanıyor. Herkesin kendi argümanları ve görünüşte inandırıcı hikayeleri vardır. Fakat hepsi çok farklı ki öyle görünüyor ki farklı hayvanlardan söz ediyoruz. O gerçekten, bu güçlü ve güçlü köpek nedir?

Bu köpeklerin ataları Staffordshire teriyeriydi. Onlara baktığınızda hiç şüphe yok: önce siz - gerçek bir dövüşçü. Güçlü ve güçlü bir köpek, iyi geliştirilmiş bir kas yapısı, kaba ve geniş ağızlı, son derece güçlü çenelerdir.

Bu cins, 80'li yıllarda, bu cesur ve güçlü hayvanların giderek suçu simgelemeye başlamasıyla ün kazandı. Bu yüzden ana şey geldi - bu ırkı ve eğitim yetiştirme amacı. Bull Terrier, savaşan bir köpek olarak gösterilmedi , ancak güçlü ve cesur bir hayvan gibi mükemmel bir bekçi veya katil köpek olarak yetiştirilebilir.

Hepsinden önemlisi, bu köpeğin yetiştirilmesi, ahlak düşüncesinden hala yabancı olan küçük ve bazen şımar bir çocuğa güvenir. Genellikle bu durumda, böyle bir köpek akranlarla olan ilişkiyi netleştirmek için bir araç haline gelir.

Eğitilmemiş bir çukur boğa insana saldırabilir. Birçok ülkede, böyle bir köpek sahibi olan kişi yasayı ihlal eder. Uzmanlara göre, Amerikan çukuru boğa en tehlikeli köpek.

Sonuçları özetleyelim

Tekrarlamak istiyoruz ki, en tehlikeli köpekler sorumsuzca çalışanların faaliyetlerinin sonucudur. Eminim ki herhangi bir köpek, hangi boyutta olursa olsun, mizaç ve karakter, mutlaka bir eğitim kursuna girmelidir. Bu çalışmanın profesyoneller tarafından yapılması arzu edilir. Bir kişi için ana işlevi insan koruması olan herhangi bir cins tehlikeli olabilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.