SeyahatYol tarifi

İtalya, Thermal Spa: description

İtalya su kaynaklarının şifa sayısına göre Akdeniz bölge ülkeleri arasında tartışmasız lideridir. Bu ülkede Termal kaplıcalar inanılmaz iklimi ve muhteşem doğal manzaralar vardır. Güneşli İtalya'da su arıtma Antik Roma İmparatorluğu zamanından beri kullanıldığı unutulmamalıdır. Suyun bu zamanlarda ve kentsel yaşamın karakteristik özelliği, yanı sıra mali refah sembolü olarak kabul edildi tedavisinin termal kaplıcalar ziyaret edin.

Ülkenin büyük kültür merkezlerinde birçok İtalyan kaplıcalar yakınlığı şimdi muhteşem ülkenin kültürünü ve tarihini keşfetmek için ideal bir başlangıç noktası haline döndü. Yeraltı suyunun sıcak ve soğuk kaynaklar zenginliği jeolojik yapısını açıklayan yarımadanın. kendi topraklarında pek çok volkanlar vardır ve onun bağırsakları yeraltı kanalları ağı kesilir.

termal kaplıcalar nedir?

Tipik olarak, küçük bir tesis şehir yakınında bulunan termal. Her zamanki Sovyet insan anlamda tatil azından onlar benzer değildir. Bu genellikle dağlar veya tepelerin eteğinde, koşuşturma mesafede bulunan çok modern, sessiz şehridir.

İtalya'da, özellikle, Veneto, sıcak ve soğuk su zengini kaynaklarının kuzey bölgeleri. Burada ana işleme - çamur ve banyo terapisi, romatizma, kadın hastalıkları ve solunum lezyonlar için özellikle etkilidir.

Hemen hemen tüm bölgeler İtalya'da benzer tatil var. güney bölgelerin Termal tatil Emilia Romano bölgesinde yoğunlaşmıştır. Bu iyodürler, klorürler ve sodyum tuzlarının bromürler karışımı ile su kükürt hakimdir. Onlar metabolik bozukluklar için tavsiye edilir, cilt hastalıkları belirli türdeki solunum sistemi, kalp ve kan damarlarının hastalıkları,.

Termal ve spa beldeleri arasındaki fark nedir?

Spa yerde bulunabilir: termal tesisi, herhangi bir otel şehirde. Spa - Derinin insan durumunu iyileştirmek için tasarlanmış bir prosedür takımı.

Termal kaplıcalar - yararlı iz elementler ve mineraller açısından zengin soğuk ya da sıcak su kaynağında bulunan özel bir doğal alanlar,. Biz bu türdeki en popüler tatil hakkında da bilgi almak için sunuyoruz.

İtalya, Sirmione

Bu Venedik ve Milano arasında yer alan ülkede, en ünlü termal kaplıcaları biridir. Terme di Sirmione - brom tuzları ile en değerli sülfürik suya dayanan bir büyük ve çok yüzlü bir yapı. Terme Catullo ve Terme Virgilio, üç beş yıldızlı, dört yıldızlı ve bir üç yıldızlı oteller, hem de termal merkezi Akvaryum iyileştirilmesi: İki termal banyolar bulunmaktadır.

Termal tedavi

Su Terme di Sirmione ile kükürt ile ilgilidir brom tuzları: hidrojen sülfit, brom, iyot ve sodyum gibi kükürt büyük miktarda içerir. Bu kurucu oligo - potasyum ve lityum, arsenik, demir, krom ve kadmiyum, selenyum, çinko, nikel - Kimyasal reaksiyonu başlatmak katalizörlerdir.

Çamur banyoları ve masaj

Terapötik çamur kil ile yararlı su açısından zengin maddelerin karıştırılması ile elde edilir ısıl işlem elementlerinin biridir. tipik olarak yaklaşık bir yıl süren olgunlaşma sürecinden sonra, çamur, vücudun tedavi alanlarında tedaviler sırasında emilir mineral tuzları, ile zenginleştirilmiştir.

Bugün İtalya'da ünlüdür en çok ziyaret edilen tatil biridir. Sirmione önlenmesi, aktif tedavi ve kas-iskelet sistemi hastalıkları, jinekoloji ve solunum organları ile sorunların rehabilitasyonu odaklanmak çok sayıda ve çok etkili tedaviler ile dünyada bilinmektedir.

Ischia

Ülkenin batı kıyısı volkanik aktivitenin sonucunda kökenli Ischia adası. İtalya birçok harika tatil için bilinen, ama daha söylemek gerekir küçük bir adadır edilir. Bu suları ile çevrilidir Tiren Denizi, o Napoli Körfezi bulunan ve bir kampanyada edilir. Alan - kırk altı kilometrekarelik biraz daha, Napoli, sadece kırk kilometre ayrılır. Bunlar 62.000 kişinin türü yaşamaktadır.

Ischia - ünlü tatil, şaşırtıcı misafirler çarpıcı kumsallar, yeşil zeytin ve narenciye bahçeleri, sonsuz üzüm bağları. Ancak, adanın özelliğidir kaplıcaları vardır. Yerel su geleneksel olarak iki gruba ayrılmıştır üç yüz kaynakları görevlisi bulunmaktadır Bugün bu küçük ada vb birçok yararlı maddeler .. bikarbonatlar, mineral tuzlar, sülfatlar içerir:

 • Su sıcaklığı daha yüksek 80-100 ° C Hipertermal;
 • + 40 ° C'den daha yüksek olmayan, termal, su sıcaklığı

Dünyanın her yerinden insanlar Her yıl binlerce Ischia adasında onların sağlığını geliştirmek için geliyor. İtalya tatil sunar, ama bir kez Ischia ziyaret herkes, tekrar tekrar buraya gel. yayların Şifa özellikleri birçok yolcuları çekmek.

Adanın ana hastane - Porto termal merkezi. Tedavi doğal kaynakların sıcak su kullanılarak gerçekleştirilir, burada bu modern, yeni inşa edilmiş bir komplekstir. Üç katlı bina kompleksi birden fazla işlevi birleştiren: otomatik şifalı çamurun içine beslenen bakım odaları, rahat oturma alanları ziyaretçilerin özelliği. Hastalar bir yeraltı mağara bulunan sauna, dinlenmek isteyenler için, şifalı çamur tedavisi, reginogennoe ve spa bölümü ziyaret edebilirsiniz.

Karmaşık bir hidro masaj fonksiyonlu, hem de masaj salonu ile bir yüzme havuzu vardır. Kadınlar jinekoloji bölümünün sağlığını kontrol etmek ve güzellik salonunda gençlik ve güzellik döndürebilir.

Biz Ischia dünyaca ünlü parklarından hakkında söyleyemeyiz. Bu bölge, hangi termal havuzlar üzerinde. Eğer benzersiz doğasını hayran olabilir tıbbi havuzları (birden kozalaklı, çiçekli çalı, egzotik bitkiler) ziyaret ek olarak. Adada mükemmel altı termal parkları donatmak:

 • "Negombo";
 • "Poseidon Bahçeleri";
 • "Afrodit, Apollo";
 • "Castiglione";
 • "Tropikal";
 • "Eden".

Tüm parklar termal su ile yüzme havuzları ve düz su ile yüzme havuzu sağlamak şifalı sularında yıkanmak için kontrendikasyonu olan misafirler için. Her biri su sıcaklığı içeren bir etiket ayarlayın.

Parkın girişinde her ziyaretçinin bir harita ve dinlenme yeri bir açıklama var olduğu bir hatırlatma alır. Bütün gün parkta geçirmek planlıyorsanız, sandviç üzerinde stok gerekli değildir. cafe topraklarında bulunan Aç gitmesine izin vermez.

Abano Terme

Bu termal kaplıca rahatlama ve konfor uygun hayranları olduğunu. Bu zarafet, lüks ve rahatlık birleştirir. Abano Terme beldesinde tedavinin etkinliği dünyanın her yerinden turist tarafından takdir. Yüksek nitelikli personel tedavisi ve ciddi hastalıkların önlenmesinde rol alırlar:

 • ürogenital sistem (prostatit, jinekolojik çıkan iltihaplanma);
 • kas-iskelet sistemi (osteochondrosis, artrit, romatizma, gut, omurga eğriliği);
 • cilt hastalıkları (dermatit, sedef hastalığı, akne);
 • nörolojik;
 • varis;
 • metabolik bozukluklar ve obezite.

Abano Terme Termal Spa, toksinlerin uzaklaştırılmasını sağlar Cildi temizler, metabolizmayı normalleştirir, hangi maden havuzlarında daldırma sunmaktadır. "Olgun termal çamur DOC» denir kökenli İtalyan ve Avrupa sertifikaları ile ülkedeki tek olanların ünlü çare Terapötik çamur.

Emilia Romagna

Kuzey İtalya'da Bu bölge, bir tamamen taze suyun kimyasal bileşimi, geniş bir yelpazesi ile yirmi üç ısı merkezi olan bir bölge, hidrojen sülfür, sülfat hidro için. Hastalardan geri bildirim, vücut mucizeler ile çalışır. İnsanlar buraya gelip romatizma, artrit, sinir sisteminin birçok hastalık, kas ağrısı, kısırlık, kronik inflamatuar jinekolojik organlar kurtulmak için.

Termal tatil gastrointestinal sistem hastalıkları, solunum yolu hastalıkları Emily Romagna yeri doldurulamaz. Buna ek olarak, çamur ve spa seansı ile birlikte kaynaklar güzellik ve gençlik uzatmak yardımcı olur. İtalya'da Termal su kaynakları İnsan vücudu su tamamen farklı etkileri vardır.

Emilia Romagna topraklarında iyot ve brom tuzları, kükürt, sülfat-kalsiyum-magnezyum, soda-alkalin kaynakları bulunmaktadır. Tüm bu maddeler vücut için çok önemlidir.

Salsomaggiore Terme

çare Emilia Romagna bölgesinde Parma eteklerinde Bologna ve Milano'dan bir saatlik mesafededir vardır. Solsomadzhore Terme 1839 yılından bu yana kaynakların iyileştirici özellikleri ile tanınır. Orada o hastalıkların bir dizi yerel kaynaklardan su yararlı etkileri dikkat çekti uygulayıcı Lorenzo Berzieri, çalıştı. Onun sayesinde, su geri kazanımı için kullanılmaya başlanmıştır.

çare şifalı su birçok tipe ayrılabilir:

 • Termal olmayan bir demir;
 • Termal (tuz NaCI + iyot);
 • kalsiyum olmadan.

1839 yılında, doktorlar öğrendiği Akdeniz'de onların konsantrasyon, üç kat fazla daha yüksek fazla beş kaynaklarında tuz konsantrasyonu - Ölü Deniz'de. Hiç canlılığını artırmak için kozmetik prosedürler gerçekleştirilerek, rehabilitasyonda kullanılan Salsomaggiore Terme çelikten su beri.

Maden suyu Salsomaggiore brom ve iyot içeren tuzlu su, bir grup anlamına gelir. Bu yaklaşık 1200 metre derinliğe sahip, artezyen kuyulardan ekstre edilir. Sıcaklığı + 16 ° C, yoğunluğu - 16 Baume, yani, litrede tuz 150-176 gram içerir. Buna ek olarak, onun lekeli kırmızımsı paslı renkte ve önemli terapötik özellikleri geliştirmek, bir demir tuzunu içerir.

dağ eteği

Bu bölge aynı zamanda turistler arasında oldukça popülerdir. Termal kaplıcalar Piedmont iyi turist ve her yaştaki hastalar için ünlü sağlık için çok rahat, donanımlı. Aralarında - güzellik bakımı ve masaj.

İtalya'da tanınan şifalı suları ile eski çağlardan beri. Termal kaplıcalar, mükemmel bir konumda ile ayırt edilir. birçok durumda lüks manzara su tefekkür iyileştirici özelliklerine ek olarak hastaların hızlı iyileşmesine yardımcı olmaktadır.

tepelerle çevrili, kuzey Monferrato'da Val Bormida merkezinde, olarak, ACQUI Terme küçük bir kasaba. Onun sembolü - mermer çeşme "kaynar." Çok sıcak su vardır nedeniyle bu ad halk tarafından kendisine verildi (75 ° C). Acqui Terme termal kaplıca kenti II yüzyılda zaten olmuş ve hala popülerliğini kaybetmemiştir.

Kas-iskelet sistemi hastalıkları muzdarip kişilere çeşme ve göl eski dönem yardımı gelen su. Aktif istirahat alışık olanlar için, çare spor salonları, tenis kortları, yüzme havuzları vardır. Modern olanaklarla donatılmış kozmetoloji merkezleri, katılabilir iyileştirmek ve cildi gençleştirmek için Dilek ve yüz ve vücut için sayısız uygulamaları sunulmaktadır. yerel kaynakların su Kükürt-iyot-brom, tuzudur.

Terme di Comano

tesisi, elverişli Güzel Val Guidikarie içinde hemen batısında Trento yer almaktadır. Bu yerlerde ısı kaynakları +27 ° C arasında bir sıcaklığa sahip olan bir yüzey su işlemek, bunlar, magnezyum ve kalsiyum bikarbonat ile doyurulmuş ve bu nedenle (kronik dahil olmak üzere psoriaz, alerjik reaksiyonlar, dermatit), pek çok ciddi cilt hastalıklarını tedavi etmek için başarılı bir şekilde kullanılmıştır.

kullanılan hamam, aerosoller, inhalasyon, hidro ve sulama tedavisinde. Birkaç yıldır bu tesisi de hastalar lazer düzeltme dahil çeşitli terapiler, sunulduğu bir düzeltici ve estetik bölümler çalışan. çare bazı on dört hektar Kurpark'ın bitişik seksen odalı mükemmel bir otel vardır.

Levico Terme

İtalyan kasabası Levico XIX yüzyılda bir çare olmuştur. Onun tek uluslararası tıp tarafından tanınan onların tedavi edici özellikleri ile ünlü arsenik demirli yayların ülkede. Kasaba şekli ile bir fiyort andıran aynı adı, göl yatıyor. Bu bot, yüzme, balık tutma olabilir. çevredeki ve kalın ladin korusu ile çerçevelenmiş yükseklikte bir buçuk bin metre bulunan Vetriolo sahası.

Termal su kayalık mağaralardan boşaltılır. İki ana kaynakları Dağı Cephesi de, Levico şehir üzerinde yer almaktadır Vetriolo, yakındır. Bunların su demir ve arsenik, aynı zamanda, örneğin, fosfor, sülfür, manganez, bakır, kobalt, çinko, nikel gibi yararlı elemanları yolu ile hazırlandı. spa maden suları, stres, lokomotor sistemi hastalıklarının, romatizmal ateş, solunum yolu, deri, tiroid patolojisi, ve kadın çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılır.

inhalasyon, hamam, aerosoller, sulama, masaj ve hidro-masaj, çamur sargıları, estetik tedaviler: çare prosedürlerinin farklı sunmaktadır. Buna ek olarak, Chiesa, kasaba Roncheno bulunan yeni Vetriolo spa merkezi ve 4 yıldızlı otelde termal kaplıcalar bulunmaktadır.

Levico Terme antik kaleler, çeşitli spor görebilirsiniz dağlarda, yürüyüş, sıcak ılıman iklimde termal rahatlama sağlar. Ve merkezinde yerel ustalar atölyeleri ziyaret ve çalışmalarının sonuçlarını değerlendirebilir.

Battalia Terme

Eğer bir böbrek hastalığına yakalanan ve spa bakımları tavsiye edilir yapıyorsanız, İtalya'daki daha iyi bir tatil yeri bulamazlar. Bu ülkede Termal kaplıcalar ürogenital sistem tedavisinde şaşırtıcı sonuçlar verir. Özellikle bu hastalıklara karşı mücadelede başarının tanınan bunlardan biridir. muhteşem çamur arıtma tesisi, Euganean Hills, Padua'ya onbeş kilometre yakınında bulunan - Biz Terme Batalha bahsediyoruz.

Sıcak bu tesisi tuzu, (+84,5 ° C), iyodür-bromo Su. En yaygın olarak ürogenital hastalıklar, osteoporoz, iltihaplı, solunum, dermatolojik, jinekolojik, hastalıkları, metabolizma bozuklukları, romatizmal hastalıklar tedavisinde çok etkili olan çamur sarar için kullanılabilir. Ayrıca çamur termal su banyosu, inhalasyon, terapötik mağaralar, sulama ve girdap vermektedir.

Bormio

Eğer bir spa donatılmış olan yakın maden suyu kaynakları, için kayak dersleri ve ziyaretleri birleştirebilirsiniz Kapsamlı İtalyan çare.

Bormio Terme neredeyse İsviçre komşu sınırında, ülkenin kuzeyindeki bulunmaktadır. Kayak tesisi Eğer yüzün üzerinde yirmi kilometre germe pistlerde binmek sağlar kayak kartlarında ile Alta Valtellina'ya büyük bir bölgenin parçasıdır. Ama bu tesisi ana özelliği - Termal suların kaynakları veya gevşeme ile kullanmak üç kaplıca komplekslerinden birinde bir tedavi ile kayak birleştirmek için fırsat.

Toplamda dokuz kaynakları vardır. Bunlar Güney Alplerin derinliklerinde köken, daha kesin olarak ise, şans eseri cilt etkileyebilir yararlı maddeler ile doymuş bazalt kaya, - bu, elastik, yumuşak ve kadife haline gelir.

Bormio üzerinde farklı prosedürler bir dizi barındıran büyük bir spa kompleksidir. Kayak sonra, özellikle yararlı ve keyifli. spor ve çevrede büyüleyici kesiminden geçen bir günün ardından, akşam olabilir kompleksi ziyaret edin.

maddesinde yer fotoğraflara baktığımızda, ne kadar güzel İtalya'yı takdir edecektir. Termal tatil biz, tabii ki, her şeyi yok. Yine de, size en uygun seçeneği seçmek mümkün olacağını umuyoruz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.