Ev ve AileÇocuklar

İlk banyo evde yeni doğan nasıl organize edilir

Doğumdan itibaren 7 gün yenidoğan ihtiyacını yıkanmak için başlayın. Daha önce, bu durum göbek yara zamanında gecikmiş edilemez ve su enfeksiyon riski oluşturur gerçeğine yapılamaz. Su tedavileri için çok yararlıdır bebek. Bandırın beslemek için akşamları bebeğinizi. Sıcak su yatıştırır ile Küvet, ona iyi bir iştah ve iyi bir uyku ile yemek için izin yenidoğan rahatlatır. Bu bir konak ilk olarak çok önemlidir banyo yenidoğan bu deneyimin sonraki işlemler banyolara bebeğin tutum bağlıdır çünkü evde. her şeyi önceden planlayın ve bebek tatmin olacaktır.

yüzmek için alacak ne

Eğer ilk yüzme yenidoğan evde annemin korkusu, bir eş veya daha deneyimli bir yardım büyükanne sormak en iyisidir. İşlem sırasında rahatsız olmayan şekilde, önceden tüm mayo hazırlayın. el altında olmalıdır:

  • Yetişkin bir büyük banyo için Bebek banyosu veya astar.
  • Su için termometre.
  • Terry havlu, büyüklüğü sıcak ve kırıntıları tamamlamayı sağlayacaktır.
  • otlar veya manganez çözeltisinin kaynağı. Otlar yalnızca pupochka şifa sonra kullanılabilir. Sadece bu zamana kadar manganez.
  • Bebek Bakım: sabun, köpüğü, şampuan. Bütün her gün kullanmak gerekli değildir kerede. Ama haftada bir bebeğiniz bu yollarla ve cildi temizlemek onu yükseltmek için yardımcı olacak bir bez ile onu yıkamak için arzu edilir.
  • ılık su ile sürahi. uç banyo bu sürahi itibaren deterjan kalıntılarını silsin bebeği atmak gerekir.
  • banyoda bebeği sarmak için Diaper. Bu kırıntıları konfor ve güvenlik hissi, hem de su üstünde olacak vücudun sıcak alanları oluşturmak için yardımcı olacak bir evrensel bir araçtır.

temiz kıyafet değişikliği hazırlamak için çocuk muhtaç, kırışıklık ve pupochka yenidoğanın tedavisi için ajanlar, kulak sınırlayıcı, bebek tırnak makası ile yapışır. Ayrıca banyo anne ellerini yıkayıp tırnaklarını kesmelerini gerektiğini önce unutmamalıyız. Manikür tüm bebek bakımı için feda etmek zorunda.

Bebek yüzme ekipmanları

bebek banyosu , özel kaymaz mat veya sıradan bir çocuk bezi yerleştirin. Bu kayma yürümeye başlayan azaltacaktır. suyun sıcaklığını ölçmek ve bir ideal vardır. çocuk 37 ° C banyo için tercih edilen su sıcaklığı Aynen orada tutmak, sürahi içine su dökün. yavaşça suya bebeği batırın. Bu durumda, kırıntısı gözlerinin içine bakmak ve düşük ses sakin onunla konuş. Sen bebeğe geleneksel ve tanınabilir hale gelecektir yüzme ilgili bir şarkı, şarkı söyleyebilirsiniz. Bu sakin, yüzme keyfini peşin öğretecek. Suda, yenidoğan Kolunuzun dinlenmek gerekir yukarı boyun ve baş seviyesine olmalıdır. Serbest el ile veya onun Keseler olmadan bebeği yıkamak için gerekli. Evde yeni doğmuş sona erdi İlk banyo sonrasında sürahi dışına çocuğu durulayın. Sonra, bir havluya sarın, sıcak kurumaya bırakın. Bundan sonra tedavi ve bir yenidoğan soyunma başlayabilirsiniz.

Zamanla, bebek yüzerken ağlama duracak ve ılık su, yüzme, su oyunları keyfine varacaksınız. İlk başarıyla evde yeni doğan banyo emin olmak için önemlidir. Eğer protesto çocuğun uluyor karşılıyorsa, prosedür bir gün ertelendi, ancak bunun yerine sadece ıslak mendil ile silin olabilir. Tüm zorluklara rağmen bebeğiniz yüzme keyfini öğrenelim.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.