Sanat ve EğlenceLiteratür

Gonçarov, "Oblomov": roman özeti

roman "Oblomov 10 yılda yazılmıştır. O 1947 Ivan Goncharov içinde algılamıştır. Bu makalede kabul edilir bir özet olan "Oblomov", "Aç" ve "Sıradan Bir Hikaye" nin eserleri ile birlikte bir üçlemenin parçası.

roman St. Petersburg sadık hizmetçisine Zakhar ile yaşayan bir asilzade Ili Ilicha Oblomova, anlatıyor. Ama Ile Iliche özet ne olacak konuşmayı? işin kahramanı olan Goncharov, Oblomov, ana karakteri çok tuhaf bir adam. O hiçbir şey, neredeyse hiç evden ayrılır yaptı. Tüm düşünceleri teksin - memleketi Oblomovka bir kaygısız yaşam rüyalar. Sonuçta Oblomov her gün tıraş bir yük haline geldi ve bir takım elbise giydi. Bütün sosyal olaylar o kanepede yatarken tercih ediyor.

Uzun zamandır çocukluk arkadaşı Ili Ilicha Shtolts - Bir, kaygısız, durgun ve dalgın Oblomov tam tersi. Böylece Goncharov yarattı. Önünüzde şimdi bir özet olan "Oblomov", İlyas'ın çağdaş Stolz çizer. Şu anda biraz fazla otuz. Ama onun genç yaşında, Stolz zaten emekli ve para ve bir ev toplamak için, hizmet etmişti. Stoltz tüm yolları Ilya karıştırmaya çalışır. Bir süre sahne değişikliği için Oblomov tavsiyelerde, köye gezisi ve tekrar sosyal hayata dahil. Buna ek olarak, Andrew Olga Ilinskaya adında güzel bir kızla Elijah tanıtır. Bu gün yaşamdan Oblomov değişti. O her boş vaktini harcayan bir kıza aşık olur. Bir süre sonra, yansıma bir süre sonra, o bile Olga'nın el ve kalp sunuyor. Bu arada, hizmetçi Oblomova Zahar da onların diğer yarısını bulmak. O tüm ev Ili Ilicha için prosedürü tamamlamak için en kısa sürede sonuçlanan bir kadın basit arasında anason, evlenir.

Ama evrensel sevinç ve sevinme uzun sürmez. "Hiçbir şey uzun süre sürer" - Goncharov karar verir. makalesinde kabul edilir bir özet olan "Oblomov", onun pembe notlar kaybeder. Stolz, Petersburg'luydu bırakarak Tarantyev entrika veren. Oblomov, bu esnada, başka bir daire içinde yaşamak taşındı Micah nezaket Andreyeviç kiraladı. Böylece, İlya İlyiç kimin kardeşi bizzat Miheem Andreichem tanımak ve onun açgözlülük, ihanet ve kurnaz aşağı kalır değil ev Agafi Pshenitsyn düşer.

Yavaş yavaş tüm ekonominin eline Pshenitsyn Ili Ilicha gider. Agatha Matveevna zaten evinin tarafından yürütülüyor ve tekrar tatlı bir dinlendirici bir uyku dalmış Oblomov. Bazen onun sevgilisi Olga ile görüşmek üzere devam ediyor, ama çok geçmeden seçilmiş kişi hayal kırıklığına başlar. Onun letarji dayanamayarak bir gün, Olga doğrudan karlı tarafta ona gelir. Ama bu zamana kadar, İlya İlyiç Oblomov nihayet bir dinlendirici bir uyku dalmış. Muhoyarovu arada adıyla durumunda Ili Oblomova ellerine almak için yönetir. Oblomov kendisi ateş ile hasta.

Ayrıca, romanın eylem yalnızca bir yıl sonra gerçekleşir. Böylece işini Goncharov inşa etmeye karar verir. "Oblomov", bölümlerin özetini şu anda görebilirsiniz Ili Ilicha basit ve ölçülen ileri ömrünü gösterir. Alternatif günler ve geceler, mevsimler, tatil Agatha Matveevna Oblomov kahve için pişirme, yemek hazırlamak, turta pişiren. Daha sonra Pshenitsyna ustasının aşık olduğunu anlar. Ve Olga Ilinskaya Bu arada Stolz için kullanılan ve onun evlilik teklifini kabul oluyor.

Birkaç yıl sonra, Stolz eski dostu görmek karlı tarafına gelir. Tüm İlya İlyiç iyi olduğunu: O seven bir karım ve küçük bir oğlu Andrew vardır. Oblomov mutlu. O sadece küçük Andrew bakmak ölümünden sonra Stolz sorar.

Beş yıl sonra, Oblomov değil. eğitim Stolz mücevherleri Andryusha. Agatha Matveevna da küçük oğluna bütün aşkını duruldu ...

soru Roman Goncharova okumak değil okumak veya, Cevap basit - Tabii okuma! Zamanınız veya kısmen bazı ayrıntıları unuttum etmezsek - özetini okuyun. Gonçarov, büyük onayı için "Oblomov" - büyük Rus yazar ve bu roman okumaya gerçekten değer.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.