FormasyonOrtaöğretim ve okullar

Antik geleneklerin ülke. Birleşik Krallık Nerede dünya haritası üzerinde nedir?

Avrupa'nın en güzel ve ilginç ülkeler batı biri, elbette, Birleşik Krallık olduğunu. Zengin bir kültür, antik gelenek ve harika lezzet ile bir ülke, sürekli birçok turist çekiyor. dünya haritası üzerinde Büyük Britanya nerede Muhtemelen her birimiz bilir. Tabii ki, resmi dili İngilizce olan ve bu uluslararası bir dil olduğundan, turistler genellikle yerli İngiliz ile iletişim sorunu yoktur. Bu yazıda, dünya haritası üzerinde Büyük Britanya yerini göstereyim, hem de bu harika ülke hakkında en ilginç gerçekleri anlatacağım.

İngiltere'de dört parça

Hepimizin bildiği gibi, İngiltere dört bölümden, elbette biri, Galler ayrılmıştır. Başlıca zenginlik doğasıdır. Galler kalın bitki örtüsü ve güzel plajları ile ulusal parkları ile ünlüdür. İkinci bölüm - İskoçya muhteşem, üçüncüsü - yeşil tepeler ile ünlü Kuzey İrlanda. Ve tabii ki, dördüncü kısmı - sadece İngiltere bu. İngiliz kültür çeşitliliği ile, Dünya'da her köşesinden turist çekmek çok sayıda tarihi siteleri görebilirsiniz büyülüyor. Bugün, İngilizce çalışır her öğrencinin, dünya haritası üzerinde Büyük Britanya nerede olduğunu, hem de gelenek ve şaşırtıcı ülke hakkında ilginç gerçekler bir anlayış olması gerekir.

İngiltere'de hakkında ilginç gerçekler

İngiliz • - dirençli insanlar ve neredeyse çok soğuk havalarda ışık giyim yürüyebilir.

• Birleşik Krallık müzelerin çoğunda giriş ücretsizdir, bu yüzden herkes bağış şeklinde bir malzeme katkıda bulunabilir.

• Her şehirde, her alanda var kabul edilmemektedir evde yıkama giysi olarak çamaşır vardır.

• gazete dağıtmak isteyen herkese London Underground girmeden önce, ama diğer insanlar onları okumak böylece araç yolcu koltuğuna bırakın ayrılmadan önce.

• Hatta öğle saatlerinde Eğer smokin erkekleri görebilirsiniz.

İngiltere'de • Marketler 9-10 de kapalı.

• İngiltere birinci sanayileşmiş ülke dünyada oldu.

• İngiltere'de, sıcak ve soğuk su farklı musluklardan akan.

• Londra'nın en büyük dönme dolap. Her cirosunu yaklaşık 30 dakika sürer.

• İyi bilinen ve Big Ben aslında çan kulesinin adı ve Aziz Stephen denilen kule turistler tarafından ekledi.

• Bir kişinin İngilizce bilmiyor bile, yine de onun sağ konuşma hakkında bir iltifat yapacaktır.

dünya haritası üzerinde Ada Britanya

dikkatle haritayı incelerseniz, o zaman İngiltere Avrupa'nın en batı kesiminde görülebilir. Bu Atlantik soğuk suları, hem de karasal bölgesinin diğer ülkelerdeki ayrı geçiş ile yıkanır. Bütün bunlar dünyanın siyasi haritasını görmek için bize yardımcı olur. Birleşik Krallık 4 parça ve genişliği daha uzunluğunda ada Büyükşehir uzunluğunu içermektedir ve bir tarafında ve körfezler üzerinde okyanus sınırlanmıştır - diğer tarafta.

Bugün dünya haritasında Britanya nerede olduğunu öğrenmek ve birçok ülkenin bu harika güzel ve zengin gelenekleri ziyaret etmek için bir arzu olması mümkündür.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.