Sanat ve EğlenceMüzik

Yunan şarkıcılar: mitolojik ve modern

antik Yunan şarkıcılar saygı ve mitlere kahramanları haline geldi. Demis Roussos - tüm dünyada 20. yüzyılda, ülkemizde dahil olmak üzere benzersiz sesiyle popüler bir şarkıcı oldu. Yirmi birinci yüzyıl yeni putlara getirdi.

Orfeus

Bu kimin görüntü çeşitli türlerin sanat eserlerinin çok sayıda kaldırılır efsanevi Yunan mitolojik şarkıcı vardır. müzisyen ile ilgili en yaygın efsane o oğlu olduğunu söylüyor muse Calliope ve tanrı oeagrus. Ivic ve Alcaeus - ilk Yunan yazarlar bu karakteri söz.

Olympus Dağı eteğinde köy - Orpheus ikamet Pimpleya oldu. Ona bir altın lir verdi Apollo, bir favori oldu. O altın postu için kampanyaya katıldı. mitler aşkları yanıt veremedi sahibi olmak için Trakyalı kadınlar tarafından öldürülen ölümünden birkaç farklı versiyonlarını bulunabilir; Tanrıların övdüğü o kadar onun adını cevapsız ve çünkü onun, Dionysos öldürülen. D.

Orpheus ve Eurydice hikayesi

Efsaneye göre, Orpheus eşi Eurydice oldu. çok aşık çift. eşi ölünce, Orpheus homesick ve ölü dünyasına onu dönmeye karar verdi. Karısını almaya gitti. Tanrılar Hades ve Persephone onun şarkı hayran ve Eurydice onu vermeyi kabul edildi. Ama şarkıcı gerçekleştirmek zorunda olduğu bir koşul vardı. ölünce öte onu çekilme dek, o zamana kadar Eurydice bakamadım. O bir koşul ihlal ve eşi sonsuza dek onu kaybettiği yere onunla dönmedi.

D. Roussos: biyografi

20. yüzyılın Yunan şarkıcılar eşsiz sesiyle D. Roussos sahibi gölgesinde idi. Artemios Ventüriler - sanatçının tam adı. Demis - evcil hayvan formu. O İskenderiye, Mısır'da doğdu. Annesi dansçı, o Yunan ve İtalyan kökleri vardı. Babam bir mühendis oldu, ama güzel gitar çaldı. Yunanistan'a taşındı - Demis çocukken aile ikamet yerini değiştirdi. trompet, organ, bas ve gitar - D. Roussos birçok müzik aleti çalmak aittir.

şarkıcı dört kez evlendi ve iki çocuğu oldu edilmiştir.

Efsanevi şarkıcı biraz üzerinde bir yıl önce öldü - Ocak 2015'ten.

Yaratıcı yolu D. Roussos

Yaratıcı yolu sanatçı 1963 yılında bir besteci Vangelis organize grubun "Afrodit Çocuk", onun katılımıyla başladı. Demis 8 yıl sonra solo kariyerine başlamak karar verdi ve gruptan ayrıldı. Yakında hepimiz ne harika şarkıcı öğrendik. Bir gibi saf, alışılmadık narin elektrikli tenor - onun performansında Yunan şarkıları eşsiz tını pahasına özel bir şekilde geliyordu. onun sıradışı ses aktör sayesinde neredeyse hemen Yunan halkını fethetti ve daha sonra dünya ve Olympus yükseldi. Kendisi için yazdığı şarkıların birçoğu.

onun sanatsal kariyerinin yıllarında Yunan şarkıcı Demis Roussos 42 albüm kaydetti. Son 2001 yılında serbest bırakıldı. Bu disk yirmi şarkı, biyografik yazılar ve fotoğrafları içerir.

S. Rouvas: biyografi

Yunan şarkıcı Ruvas Sakis Corfu doğdu. sanatçının tam adı - inişi. Babası şoför, annesi bir kafede çalıştı. İlk defa o 10 yıl içinde sahnesine çıkmışlardır. O zamandan beri, çok sık o çeşitli çocuk tiyatro yapımları katıldı. Sakis sporda 17 yıl için - kutup kubbe ve Yunanistan milli takımının bir üyesiydi. Ama yine de ben müzik hayatını adamaya karar verdi. Okuldan sonra, SM Rouvas gece kulüpleri ve otellerde şarkıcılar katıldı. Alexandra, Anastasia ve Ariadne: şarkıcı ona üç çocuk veren bir nikahsız eşi Kate sahiptir.

Yaratıcı yolu S. Rouvas

Bazı Yunan şarkıcılar 20. yüzyılın sonlarında kariyerlerini başlamış ve popülerliğinin zirvesinde devam etmektedir. Bu sanatçıların biri - Sakis Rouvas. Plak şirketi "Polygram" 1991 yılında şarkıcı gördük. O bir sözleşme teklif edildi. Ve aynı yıl, hemen ona popülerlik getiren ilk albümü kaydedildi. Üçüncü altın oldu - 1992 yılında şarkıcı ikinci diski ve 1993 yılında kaydetti. 1994 yılında yayımlanan albüm, Sakis, platin gitti. Ayrıca, onun yeni CD'lerin dışarı hemen hemen her yıl. Hemen hemen hepsi altın ve platin oldu. Şarkıları listelerinde ilk sırada yer işgal etmeye başladı. Sakis Dünya ün o üçüncü bitirdi 2004 yılında "Eurovision" katılımını getirdi. Adam tekrar tekrar Rus konuşulan ve F. Kirkorov ile düet gelmiştir. 2009 yılında, S. tekrar Rouvas, "Eurovision" da Yunanistan'ı temsil etti. Bu sefer, onun hayranları olarak hayal kırıklığına uğradım daha yedinci sırada tamamladı.

21. yüzyılın Popüler şarkıcılar

Aşağıda çağdaş Yunan şarkıcılar bazıları küresel popülerlik kazanmayı başardı, şunlardır:

  • Nikos Vertis.
  • Antonis Remos.
  • Yannis Plutarhos.
  • Nikos Economopoulos.
  • Sakis Arsenio.
  • Kostas Martakis.
  • Ilias Vrettos.
  • Petros Yakovidis.
  • Pandelis Pandelidis.

Nikos Vertis - Yunan kamuoyunun favori. Kariyeri her yıl tepeye gider.

Nikos Economopoulos 10 yıl önce başladı. Sonra reality show katıldı. Bugün onların şarkılarıyla kitleyi memnun eder.

Antonis Remos - Bu Rum sahnede liderlerinden biridir.

Genç ve henüz çok iyi bilinen aktör, ancak vaat dolu - Sakis Arsenio. Onun modeli gülümseme ve hoş bir sesi kazanarak görünüyor.

Festivalde Jurmala "Yeni Dalga" iştirak edilerek Kostas Martakis tanıdık Rus seyirci.

Pandelis Pandelidis - eski asker. , Kendini öğrenilen Singing ve çeşitli enstrümanlar çalarken - gerçek külçe olduğunu. Kısa bir süre o bir yıldız oldu ve milyonların kalbini kazandı. 2016 yılında şarkıcı sadece 32 yaşındayken bir araba kazasında öldürüldü. Fanlar münhasıran kayıtlarında artık onun şarkıları dinlemeye devam.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.