SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Sabit bulantı.

Bulantı - vücudu korumak için doğa tarafından sağlanan, bir refleks olduğunu ve bilinçli kontrol için uyumlu değildir. Gelecekte, en sık ortaya çıkar, dikkat çekmeye acil ihtiyacı olan bir duygu yoktur. bulantı hissi bu tür maddeler bağırsaktan kan olup butonu bile, esas olarak organizma için zararlı maddelerin sindirim organları saflaştınlmasına yönelmiştir. Sabit bulantı herhangi bir spesifik koku, tat, ve diğer faktörlere bağlı görünebilir.

beyin sapında bulunan belirli bir sinir merkezi kaynaklanan Sabit bulantı. sindirim sistemi reseptörleri öğürme refleksi tetikler sinyallerin merkezinde sunulmaktadır.

en çok sindirim sistemi hastalıkları ile ortaya çıkan neden olur, ve sindirim organı sisteminin diğer çeşitli hastalıkların bir belirtisi olabilir Kalıcı bulantı,.

Örneğin, gastroenterit için bağırsak veya mide iltihabı şeklinde kendini gösteren ve nedeni bozulmuş yemekler, kirli suya gıda zehirlenmesi neden olur. Sabit bulantı ishal, halsizlik, karın ağrısı, hafif ateş eşliğinde. Bu gibi durumlarda, sık bulantı yavaş yavaş kusma dönüşür ve hastaya yardım getirmek.

Mide ülseri, gastrit, sindirim organlarının hastalıkları uzun etkili bulunmaktadır. Aynı zamanda, kalıcı bulantı - bu hastalıkların ana belirti ve hastalığın alevlenme yoktur. Aynı zamanda, mide ekşimesi, mide ağrısı yaşayabilir.

Karaciğer ve Safra kesesi de mide bulantısı ve ağızda acı bir tat diğer belirtilerini, idrar renginin koyulaşması, renk değişimi, dışkı, safra kolik, sarılık neden olur.

Akut apandisit, safra kesesi iltihabı, pankreas iltihabı, bağırsak tıkanması, genellikle mide bulantısı, karın ağrısı güçlü ile karakterize edilen hasta keskin genel bozulma refahı.

daralması pilor veya yemek borusu genellikle hislerine yol açar yedikten sonra mide bulantısı. Dahası, artan daralmasından dolayı artırmak ve mide bulantısı olabilir.

bağırsak veya mide bulantı tümörleri geç bir aşamada ortaya çıktığında, ne zaman tüm bağırsak lümenin tümör kapatılması.

bulantı beyin merkezlerinden biri neden olduğu için, bu sinir sisteminin belirli bir hastalık göstergesi olabilir.

beyin tümörleri olduğunda çoğunlukla beyin kendisinin omurilik sıvısı ve sıkıştırma artan basınç ile birlikte, intrakraniyal basınçtaki bir artış vardır. Bu durumda, sabah bulantı içinde. dramatik artış ile intrakranial basınç kranial travma, yaralanma sırasında beyin ödemi, bulantı, kusma birlikte bilinç kaybı ile, güçlü bir tarafından değiştirilebilir.

enfeksiyon (menenjit, frengi ya da AIDS) neden olduğu hastalıklar, aynı zamanda bulantı tezahürü ile karakterize edilir. Dahası, mide bulantısı ve kusma menenjit ilk işaretleridir.

hastalık sonucu, vestibüler tertibatın ihlal oluşabilir deniz tutması ya da tutması. Özellikle baş ve gövde konumunun keskin değişiminde, denge, belirgin baş dönmesi kaybı eşlik eder.

baş ağrısı Özel tezahürü - migren, birçok insanı karşılaştı. bir baş ağrısı arka kuvvetli bulantı, kusma karşı, çoğu zaman dönüşüyor. Hasta gürültü ve ışık tahammül edemez. Migren ataklar provoke edilir ve süreleri esas güçlü kokuları, peynir, çikolata, şarap ve diğer ürünler ortaya çıkar.

Migren benzeri semptomlar varsa acilen doktor nöropatolog de anket gerekmektedir. Ciddi bir şey kafanın içinde neler olup mümkündür olduğundan, tespit etmek ve ortadan kaldırmak için denemek gerekir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.