HobiDikiş

Örme iğneleri ajur eşarp: fotoğrafın bir diyagram ve açıklama

Belki birçok kalifiye işçiler için en tanıdık iş oldu file örgü eşarplar çomak. Diyagramlar ve dikey veya yatay kalıpları için tasarlanmış en desen tanımı. Onlar sonsuz uzun bıçak oluşturmak için izin ve farklı kalitede ince ipliklerin bolluğu yaratıcılık için görülmemiş fırsatlar açılır.

Türleri eşarplar file

gibi eşarplar sınıflandırma yok. Geleneksel olarak, bunlar aşağıdaki ayrılabilir:

  • İlgili basit tek parça tasarımı.
  • fragmanları oluşur.
  • Birkaç süs bileşimi ile.

Bir atkı imalatı ilk yöntem oldukça basittir: tek parça dikdörtgen istenen uzunluğa düzeni uygun. Ayrı ilgili motiflerin bez eşarp oluşturun gerçekten kolay ama değil. Tipik olarak, böyle sert iş için deneyimli ve kendinden emin Örgü veya merakını ve bir sorun daha korku heyecanı sahip olanlar tarafından alınır.

Son kategori yüksek performanslı karmaşıklığı vardır. Şema bulmak çok zor olduğu için bu tür bileşimler, bağımsız bir şekilde, ustaları formüle edilir. ajur eşarp çelik yaprakların en popüler unsurlarından biri, genellikle en farklı varyasyonlarda yendi.

Genellikle, birim kolları, örgü ve karmaşıklığı değişen örgü ile birleştirilir. Bu modellerin dezavantajı önemli ölçüde genel görünümünü bozabilir yanlış tarafında varlığını haline gelmektedir. Casually taşınan aksesuar tamamen güzelliği gizler ve eşarp çirkin ters tarafını gösterir. İyi verimi "klip", "boru" veya bağlı yuvarlak delikli atkı örgü haline gelir. Bu ürünler için devre paternleri ve açıklama herhangi biri olabilir. Bu makale modelini gerçekleştirmek için en basit konuşma yapacak.

Delikli eşarp: Yeni başlayanlar için desen

Ayrıca örme oldukça kolaydır ilginç ve çekici süs eşyaları, arasında, önde gelen bir pozisyon deseni "örümcek" kaplar.

Böyle bir ürünün iyi bir uyum hemen her malzeme için. Bu gibi hassas atkı, konuşmacı (şema ve bundan sonra takip açıklama) ince tiftik, tiftik, yün, pamuk veya viskoz bağlantı o eğer, iyi görünüyor ilişkili. ipliğin bileşimine bağlı olarak, bu aksesuar sıcak sonbahar ceket ya da ilginç tamamlayacak omuzlarının üzerinde pelerin serin yaz akşamları için.

Viskoz çok güzel ve zarif ürünler sağladığı unutulmamalıdır, ancak dolayı ipeksi ve pürüzsüz yüzeye çalışmak oldukça zordur. Bir yaz atkı şal veya atkı narin konuşmacı (desen şemaları ve açıklama büyük deliklerin bir sürü olabilir) Bu nedenle, pamuk ve keten daha fazla tercih olacaktır.

elemelerindeki

Örgü "örümcek" model döngülerinin sayısı dört (uyum nedeniyle çok menteşeler), artı kenarı için iki adet bölünemeyen işe gerekir. ilmeklerinin tam sayısı sadece kontrol örneğini ölçerek tespit edilmelidir. Her kişisel numara sc purl o provyazyvayutsya oluşturulan bu süs özelliği. Ortaya çıkan delikleri belirgin tuval genişletmek, ve gerekli kaç döngüler bir bakışta belirlemek zordur.

Buna ek olarak, örnek bir araya renk ve seçilmiş bir patern ile filaman doku olarak düşük bir ölçekte bir görünüşünü örme sağlar. Aşırı bir durumda, istenilen narin iğneler eşarp elde etmek başka ipliği seçmek mümkündür. Diyagramlar ve örnek fotoğraf ve aşağıdaki şekilde gösterilen sembollerin yorumlanması açıklaması.

Web'in ön tarafı - Aşağıdaki fotoğraf.
Yanlış, ama önemli biraz farklıdır.

döngüler ve bir dizi Başlarken

döngülerinin sayısı hesaplanır, istenen genişlik tanımlandığı zaman, örgü kumaşın üzerinde hareket zamanı:

  1. Döngü daha geleneksel yöntem kazanırlar. Atkı, her iki ucunda da aynı (ve dizgi ve kapalı döngü kenarı) olması önemlidir. Belki de işin sonunda gerçekleştirmek gerekecektir koşum kancasını.
  2. Birinci döngü (bir kenar) her ateş provyazyvaya olmamalıdır.
  3. 1 Yanlış döngü 2 yüzü: Bir sıranın sonunda yanında aşağıdaki sekansı tekrarlanmalıdır.
  4. purl Bir dizi tüm STS modeliyle örme.
  5. Kenar döngüler sc yapmaktadır sonra, o zaman üç kıvrım birlikte 1 Yanlış örgü gerekir. dizisi dizisinin sonuna kadar tekrarlanır.

Üçüncü (ön) sadece bunu tekrarlamak bu kadar, desen oluşturan tek sayı olur. ters örgü deseni döngüler örgü.

Ürün ulaştığında ilmeklerin planlanan uzunluğu, kanca veya örme iğneleri kapalı. Bu eylemi gerçekleştirerek, aksi uç dizgi kenarından farklı olacaktır, kumaş çekme olmamasını sağlamak gerekir.

Örme ajur atkı iğneler: daha karmaşık desen şeması ve açıklama

Mükemmel bir görünüm ve bunların alaka eşarplar ilişkili dalgalı desen kaybetmez. Bu gibi desenler dekoratif ve oluşturulması zor ürünlerin üretimi için uygundur. Ayrıca, bu tür düzenlemeleri de mükemmel farklı iplik birleştirmek için yardımcı olur. Onlar tek bir ürün birden tonları, renkler ve dokular bağlantıyı kolaylaştırır.

Fotoğrafta aşağıda bağlı dalgalı desen bir örnek sunmaktadır. iğneler ajur atkı (diyagram ve açıklama takip) yardımıyla yapılan tırtıklı kenarları olacaktır. Aynı almak Böylece, başlangıç ve bitiş kumaş beş sıra olmak jartiyer dikiş. Bu modelin özelliği ajur ve yoğun alanların varlığı sayılabilir. Genellikle, bu süsleme bir kompozisyondur.

Bileşim desenler uygulama kuralları

farklı desenler oluşan kalıpları için seçenekleri göz önüne alındığında, bir kesin fark edilir: genellikle bezleri (örgü) bulunan hassas alanlarda, yüz ilmeklerin düz boyuna çubuklar veya bunların bir kombinasyonu arasında içerir.

metresi bu atkı deseni hassas konuşmacı (diyagram ve temel teknikler talep eşyalarını örme açıklama) örme karar verirse, dikkatli olmak ve iyice tüm hesaplamaları gerçekleştirmelidir. eşarp kenarları katı alanlardır böylece desen olmalıdır. Numara ajur bantları, çift veya tek olabilir, bu önemli değil.

Başlangıçta ve eşyanın sonunda dar bir şerit temin edilmesi istenmektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.